העימותים במצרים: שבעה הרוגים, 260 פצועים ו-400 עצורים

הרוחות במצרים מסרבות להירגע. אחרי שבעה הרוגים וגל של מעצרים, בעימותים בין תומכי הנשיא המודח לכוחות הביטחון, קרא הנשיא הזמני מנצור לפיוס לאומי. "אנו מצפים מהתנועות האסלאמיות, כולל האחים המוסלמים, לקחת חלק בפיוס", אמר דוברו של מנצור וטען כי הוצעו לאחים המוסלמים משרות בממשלה

"בריונים זרקו אבנים". ההפגנות הלילה (רויטרס)

המהומות האלימות במצרים נמשכות. שבעה בני אדם נהרגו, 261 נפצעו ו-401 נעצרו היום (ג') בעימותים בין תומכי הנשיא המודח מוחמד מורסי לכוחות הביטחון. אל מול האלימות הגואה, קרא הנשיא עדלי מנסור לתנועות האסלאמיות להצטרף למהלך של פיוס לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מצפים ממרבית הזרמים האסלאמיים לקחת חלק בפיוס, כולל תנועת האחים המוסלמים", אמר דוברו של הנשיא מנסור. הוא ציין כי למפלגת האחים המוסלמים ולמפלגת נור הסלפית הוצעו משרות בקבינט. לטענתו, שתי המפלגות סרבו למשרות בממשלה, למרות שבמפלגת נור אמרו כי יסכימו לשמש כיועצים לראש הממשלה הזמני אל בבלוואי.

בשעות הלילה יצאו נאמני מורסי לרחובות קהיר להפגין בדרישה מהצבא לשחרר את הנשיא המודח ולהחזירו לתפקיד. ההפגנה הפכה עד מהרה לעימות אלים, כשכוחות הביטחון פיזרו את המפגינים בגז מדמיע. לאור ההחרפה במהומות במדינה, הגיע לקהיר סגנו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, כדי לנסות ליזום דיאלוג בין הצדדים.

מצרים סוערת, ארכיון (AP)

ישראל אישרה למצרים להכניס שני גדודים לסיני

"הבריונים שלהם זרקו עלינו אבנים ואז החיילים התחילו להתיז גז מדמיע וירו עלינו אש חיה. יש הרבה פצועים. לנו יש רק אבנים להגן על עצמנו", אמר אחד המפגינים מתומכי מורסי. "מצב שבו המשטרה יורה עלינו ומתיזה גז מדמיע ובקבוקי תבערה על מפגינים הוא פשע", אמר מפגין אחר.

במקביל, אישרה אמש ישראל לצבא המצרי להכניס שני גדודים נוספים לסיני כאשר גדוד אחד ייכנס לאזור רפיח והשני למרכז סיני - זאת במסגרת מאמצי הצבא המצרי למגר את ארגוני הטרור האיסלמיסטי המנסים לפגוע בשלטון.

מפקד הצבא המצרי הנחה לחסום א כל מנהרות ההברחה לעזה לקראת מבצע צבאי גדול. ישראל נענתה לבקשה לתגבר כוחות באזור גם בשל האיום שמהווים הארגונים על שלומה של ישראל.