לפחות 22 פצועים במהומות בין הצבא לתומכי מורסי במצרים

מצרים אינה שוקטת לאחר הדחת מורסי: המונים מנאמניו יצאו הלילה לרחובות להפגין בדרישה להשיבולכס הנשיאות - ונתקלו באלימות מצד כוחות הצבא. "הם התיזו עלינו גז מדמיע וירו אש חיה, יש המון פצועים. זה פשע", טענו המפגינים

לפחות 22 פצועים במהומות במצרים (רויטרס)

הפגנת התמיכה במורסי הפכה לעימות אלים: לפחות 22 בני אדם נפצעו הלילה בעימותים בין אנשי האחים המוסלמים לכוחות הביטחון במצרים. נאמני מורסי יצאו לרחובות קהיר להפגין בדרישה מאנשי הצבא לשחרר את הנשיא המודח ולהחזירו לכס הנשיאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנה הפכה במהרה עימות אלים כשכוחות הביטחון פיזרו את המפגינים בגז מדמיע. לאור ההחרפה במהומות במדינה, הגיע לקהיר סגנו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, כדי לנסות ליזום דיאלוג בין הצדדים.

"הבריונים שלהם זרקו עלינו אבנים ואז החיילים התחילו להתיז גז מדמיע וירו עלינו אש חיה. יש הרבה פצועים. לנו יש רק אבנים להגן על עצמנו", אמר אחד המפגינים מתומכי מורסי. "מצב שבו המשטרה יורה עלינו ומתיזה גז מדמיע ובקבוקי תבערה על מפגינים הוא פשע", אמר מפגין אחר.

במקביל, אישרה אמש ישראל לצבא המצרי להכניס שני גדודים נוספים לסיני כאשר גדוד אחד ייכנס לאזור רפיח והשני למרכז סיני - זאת במסגרת מאמצי הצבא המצרי למגר את ארגוני הטרור האיסלמיסטי המנסים לפגוע בשלטון. מפקד הצבא המצרי הנחה לחסום א כל מנהרות ההברחה לעזה לקראת מבצע צבאי גדול. ישראל נענתה לבקשה לתגבר כוחות באזור גם בשל האיום שמהווים הארגונים על שלומה של ישראל.