התובע הכללי יפתח בחקירה נגד הנשיא המודח מורסי

לאחר ההדחה וה"מעצר ההגנתי", כעת החליטו הרשויות במצרים לפתוח בחקירה נגד הנשיא המודח מורסי ונגד גורמים בכירים אחרים בשלטונו בעקבות תלונות שהגיעו ללשכת התובע הכללי של מצרים. האישומים חמורים: ריגול, הרג מפגינים ופגיעה מכוונת בכלכלה המצרית

עכשיו גם חקירה. מורסי, ארכיון (AP)

האם מורסי הולך בדרכו של מובארק? לשכת התובע הכללי של מצרים הכריזה כי היא קיבלה תלונות המאשימות את הנשיא המודח מורסי ובכירים אחרים בתנועת האחים המוסלמים בריגול, לקיחת חלק בהרג מפגינים נגדם ובפגיעה בכלכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע פרסם כי בעקבות התלונות שהגיעו הוא יפתח בחקירת התלונות, במסגרתן הוא יחקור את הנאשמים, אך זה יקרה רק לאחר שמספר התלונות יתברר ויבוסס.

לצד החקירה, נמשך המשבר הפוליטי במצרים. בתחילת השבוע הודיע נשיא מצרים הזמני עדלי מנסור על לוח זמנים למעבר של מצרים לשלטון קבע לאחר ההפיכה הצבאית. תנוסח חוקה בתוך 4.5 חודשים, בסוף השנה ייערכו בחירות לפרלמנט חודשיים לאחר מכן, בפברואר 2014 - תבחר מצרים את נשיאה הבא.

הבחירות לנשיאות: בפברואר 2014

בצו שפירסם הנשיא הזמני הוא קובע כי הבחירות לפרלמנט ייערכו בתוך חצי שנה - כלומר בחודש דצמבר השנה. הבחירות לנשיאות ייערכו 60 יום לאחר הבחירות הפרלמנטריות. במצרים נשמעות טענות כי מנסור בחר באותה שיטה בה נערכו הבחירות הפרלמנטריות והנשיאותיות לאחר הפלת מובארק, שיטת בחירות שאחראית בין גורמים אחרים למצב הנפיץ בו מצרים נמצאת כיום.

גם מורסי יגמור כמוהו? הנאשם מובארק (רויטרס)

במקביל, גובר החשש ממלחמת אזרחים במצרים: נציגי תנועת האחים המוסלמים קיימו הפגנות ענק במהלך השבוע בתגובה על הרג אנשיהם בעימותים שפרצו מול הצבא המצרי, מחוץ למקום מעצרו של הנשיא המודח מוחמד מורסי.