מצרים: הרוג בשורת מתקפות בסיני

שוטר מצרי נהרג ושוטר נוסף נפצע במהלך תקיפה של חמושים איסלאמים באזור אל עריש. במהלך הלילה דווח על שורת פיצוצים סמוך לנקודות ביקורת של המשטרה המצרית, אך הן הסתיימו ללא נפגעים. חיל הים האמריקני הודיע כי יפנה שתיים מספינותיו לכיוון המדינה שיציבותה מוטלת בספק

הרוג ופצוע במתקפה בסיני, ארכיון (רויטרס)

המתיחות בחצי האי סיני נמשכת. שוטר מצרי נהרג ושוטר נוסף נפצע במהלך תקיפה של גורמים אסלאמיים קיצונים על תחנת משטרה בצפון חצי האי המצרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך התקיפה, ירו החמושים רקטות אר-פי-ג'י לעבר תחנת משטרה הממוקמת באזור אל עריש שבצפון סיני והביאו למותו של השוטר. מוקדם יותר דווח על שורת פיצוצים בתחנות משטרה ובנקודות בקרה של הצבא המצרי בסיני, אולם בתקיפות אלו לא דווח על נפגעים.

מאז הודח מורסי מנשיאות המדינה, עלה מספר התקיפות של גורמים איסלאמיים באזור סיני, נגד אנשי כוחות הביטחון. לפני כיומיים נהרגו שני שוטרים מצרים ועוד שישה נפצעו במתקפה על מחסום של המשטרה במרכזו של חצי האי.

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחים? חיל הים האמרי (חדשות 2)

ארה"ב הניעה ספינות לכיוון מצרים

חיל הים האמריקני הורה לשתים מספינותיו הנמצאות כדרך קבע באזור המזרח התיכון, להתקרב לאזור מצרים, כך דיווחה אמש (ה') סוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, הפניית הספינות הינה מהלך מקובל בצבא ארצות הברית בו נוקטים במקרים ייאלץ הצבא לפנות את אזרחי ארצות הברית מהמדינה או לחילופין להעניק סיוע הומניטרי.

"מצרים נמצאת כעת במשבר", הסביר מפקד חיל הים האמריקני, הגנרל ג'יימס איימוס. "במצבים שכאלו עומדות בפני המנהיגים שלנו מספר אפשרויות", ציין הגנרל, אך לא הסביר באילו אפשרויות מדובר. איימוס אף אמר כי הסיבה למהלך היא חוסר הוודאות בנוגע לעתיד להתרחש במדינה.

שר הביטחון זלזל בקול העם, בנו של מורסי (AP)

בנו של מורסי "אבי הוא המנהיג הלגיטימי"

אוסמה, בנו של הנשיא המודח מוחמד מורסי, אמר כי על אף ההתרחשויות האחרונות, אביו ישוב לתפקידו. בריאיון לרשת סי-אן-אן אמר מורסי הבן כי "המהפכה (בה הודח הנשיא מובארק) תצליח, והמנהיג הלגיטימי שלה יחזור".

"ההתרחשות במצרים היא קריאת תיגר על המהפכה, על הדמוקרטיה, על החוקה ועל רצון העם", הסביר בנו של מורסי. "מה שקרה הוא ששר הביטחון אמר למיליונים שהצביעו בעבור אבי בבחירות ועל משאל העם החוקתי - שהם לא יודעים מה טוב עבורם", אמר בריאיון.