האלימות במצרים מתקרבת לגבול: 2 נהרגו במתקפה על תחנת משטרה ברפיח

חמושים אסלאמיסטים תקפו הלילה מתקן ביטחוני סמוך לגבול עם ישראל, ימים ספורים לאחר שתקרית דומה נרשמה באזור. שישה בני אדם נפצעו במתקפה שכללה ירי של פצצות מרגמה ונשק כבד לעבר תחנת משטרה ברפיח

כוחות ביטחון מצריים בסיני, ארכיון (רויטרס)

גורמי ביטחון מצריים דיווחו הלילה (ד') על חמושים שתקפו באש חמה תחנת משטרה בחצי האי סיני, סמוך לגבול עם ישראל. שני בני אדם נהרגו במתקפה, ושישה נוספים נפצעו - עדיין לא ברור האם הנפגעים הם אזרחים או אנשי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה, על פי דבריו של מקור ביטחוני במצרים, כי במהלך המתקפה על תחנת המשטרה בעיר רפיח, השתמשו החמושים בפצצות מרגמה ובנשק כבד. על פי ההערכה החמושים משתייכים לאחת מהקבוצות האסלאמיות הקיצונית שהשתלטו בתקופה האחרונה על חצי האי.

המתקפה הלילה מגיעה ימים ספורים לאחר התקפה אלימה נוספת שהתרחשה גם היא באזור רפיח. ביום חמישי בלילה ירו חמושים אסלאמיסטים פצצות מרגמה לעבר נקודות ביקורת של צבא מצרים, סמוך לגבול עם רצועת עזה, דבר שהביא לסגירה זמנית של מעבר רפיח.

ראש ממשלת המעבר, אל-בבלאווי (רויטרס)

בצל ההתנגשויות האלימות בכל רחבי מצרים, אתמול מינה הנשיא הזמני במדינה עדלי מנסור את ראש ממשלת המעבר - הכלכלן ושר האוצר המצרי לשעבר חאזם אל-בבלאווי. בנוסף, מוחמד אל-ברדעי מונה לתפקיד סגן הנשיא לענייני חוץ. אל-ברדעי כיהן בעבר כראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ורצה להתמודד לנשיאות מצרים, אך פרש.

תומכי הנשיא המודח מורסי, שמסרבים לקבל את החלפת השלטון יצאו אמש (ג') לרחובות קהיר כדי להפגין נגד ההתנהלות הכוחנית של הצבא. המפגינים נשאו ארון קבורה גדול ועליו דגל מצרים לאות אבל. הצבא המצרי מצידו, הזהיר היום בהודעה רשמית שפרסם מפני פעילויות אלימות, כרמז לאחים המוסלמים ותומכיהם.