האחים המוסלמים לתומכים: "המשיכו להפגין בכל רחבי מצרים"

האחים המוסלמים, שספגו מכה כואבת כשיותר מ-50 מאנשיהם נורו ע"י הצבא, לא עוזבים את הרחובות. גם הלילה הם מפגינים בהמוניהם במחאה על ההפיכה, כשהם מניפים תמונות של מורסי, וראשיהם קראו להפגנות נרחבות מחר

האחים המוסלמים קוראים להפגנות ענק (רויטרס)

גובר החשש ממלחמת אזרחים במצרים: נציגי תנועת האחים המוסלמים קראו הלילה (ב') להפגנות ענק מחר בתגובה על הרג אנשיהם הבוקר בקהיר בעימותים שפרצו מול הצבא המצרי, מחוץ למקום מעצרו של הנשיא המודח מוחמד מורסי. בקרב קשה בין הצדדים נהרגו 53 בני אדם, מאות נפצעו ומאות נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם הלילה מפגינים אלפי תומכי האחים המוסלמים בקהיר. הם נושאים את תמונותיו של מורסי, המוחזק מרחק לא רב מהם בידי הצבא, וקוראים קריאתו תמיכה בו.

לכל אורך היום הפגינו פעילי "האחים" ברחובות. מנהיגי התנועה הודיעו כי בכוונתם להמשיך באינתיפאדה שהכריזו נגד ההפיכה הצבאית גם עם פתיחת צום הרמאדן בעוד יומיים. הצבא המצרי נמנע לפי שעה מלפעול בכוח נגד המתנגדים, אך אם יידרש הוא עשוי לבחור בדרך של מעצרי מנע המוניים או הוצאת מפלגת האחים המוסלמים אל מחוץ לחוק.

במקביל, שר האוצר לשעבר סמיר רדואן מסתמן כמועמד המוביל להפוך לראש הממשלה הזמני של מצרים - כך אמרו מקורות מדיניים בכירים שצוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס.

חשש ממלחמת אחים. ארכיון (רויטרס)

"מצרים הופכת להיות כמו סוריה"

מצרים עודה מנסה להתאושש מאירוע הדמים הקשה בקהיר. האחים המוסלמים מפנים אצבע מאשימה לעבר צמרת הצבא. גורם במפלגת האחים המוסלמים אמר כי ראש כוחות הביטחון במדינה, גנרל א-סיסי, "מדרדר את מצבה של מצרים לזה של סוריה".

המהומות הקשות פרצו, לטענת הצבא, בעקבות ניסיונם של אנשי האחים המוסלמים לפרוץ אל המתחם בו מוחזק מורסי בקהיר. מנגד, טוענים במפלגה האסלאמיסטית כי החיילים הם אלה שפתחו עליהם באש במהלך תפילת השחר.

בעקבות האירועים הקשים, הכריז הנשיא הזמני עדלי מנסור על הקמת ועדת חקירה. התנועה הסלפית הודיעה כי לא תיקח עוד חלק במנגנון ממשלת המעבר האזרחית.