האחים המוסלמים מאשימים את א-סיסי: "הצבא הופך את מצרים לסוריה"

במפלגה האסלאמיסטית מפנים אצבע מאשימה כלפי ראש כוחות הביטחון במדינה, ואומרים כי הוא זה שאחראי לאירוע הקשה שבו נהרגו 53 בני אדם בסמוך למתקן שבו מוחזק הנשיא המודח מורסי. הנשיא הזמני עדלי מנסור על הקמות ועדת חקירה בנושא והתנועה הסלפית הודיעה כי לא תיקח חלק במנגנון ממשלת המעבר האזרחית

בעוד שמצרים מנסה להתאושש מהאירוע הקשה שאירע לפנות בוקר (ב') שבו נהרגו, על פי דיווחים, 53 בני אדם ובהם שני חיילים, במבואות בית ההארחה של המשמר הרפובליקני - שם מוחזק הנשיא המודח מורסי, צוטט גורם במפלגת האחים המוסלמים באמרו כי ראש כוחות הביטחון במדינה, גנרל א-סיסי, "מדרדר את מצבה של מצרים לזה של סוריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהומות הקשות פרצו בעקבות האשמה שהטיל הצבא במדינת הנילוס על אנשי האחים המוסלמים, שניסו לפרוץ אל המתחם. מנגד, טוענים במפלגה האסלאמיסטית כי החיילים הם אלה שפתחו עליהם באש במהלך תפילת השחר.

במקביל, הכריז הנשיא הזמני עדלי מנסור על הקמת ועדת חקירה בנושא, והתנועה הסלפית הודיעה כי לא תיקח חלק במנגנון ממשלת המעבר האזרחית.

צו לסגירת מטה האחים המוסלמים

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה היום כי צבא מצרים הוציא צו לסגירת המטה המרכזי של התנועה בקהיר, לאחר שבמקום נמצאו כלי נשק. מנגד, האשימו הבוקר בתנועת האחים המוסלמים כי קיימים גורמים במדינה "שמנסים לגנוב את המהפכה עם טנקים".

מפגינים בקהיר (AP)

התנועה קראה לתומכיה להתקומם נגד "גנבי המהפכה". זמן קצר לאחר מכן דיווחה רשת אל-ערביה כי תומכי האחים המוסלמים חטפו שני חיילים מצרים באזור אוניברסיטת עין אל-שמס בקהיר.

במקביל, תנועת 6 באפריל, אחת מתנועות האופוזיציה המרכזיות גינתה את השימוש באש חיה לפיזור המפגינים מול המתקן שבו מוחזק נשיא מצרים מוחמד מורסי. בהודעה שפרסמה נכתב כי "הדבר אינו מקובל". גם מוחמד אל-ברדעי, שצפוי להתמנות לסגן הנשיא גינה את האירוע ואמר כי "מצרים זקוקה אנושות לפיוס".