מצרים: נמצא נשק במטה האחים המוסלמים בקהיר, צו סגירה הוצא

נמשכים מאבקי הכוחות במצרים: לאחר שהבוקר נהרגו עשרות מתומכי הנשיא המודח מורסי בידי כוחות הצבא, הוציאו השלטונות צו לסגירת המטה המרכזי של תנועת האחים המוסלמים בקהיר, לאחר שנמצאו במקום כלי נשק. במקביל, נשמעים גינויים להרג הבוקר. מוחמד אל-ברדעי, שצפוי להתמנות לסגן הנשיא: "אנו זקוקים לפיוס"

מאבק נגד האחים המוסלמים (רויטרס)

אחרי מהומות הדמים הבוקר (ב') במצרים, במהלכן ירה הצבא למוות ב-42 אנשי האחים המוסלמים שהפגינו מחוץ למתקן הצבאי שבו מוחזק מורסי, המאבק בין התנועה האסלאמית לשלטון החדש רק מסלים. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת שצבא מצרים הוציא צו לסגירת המטה המרכזי של התנועה בקהיר, לאחר שבמקום נמצאו כלי נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, האשימו הבוקר בתנועת האחים המוסלמים כי קיימים גורמים במדינה "שמנסים לגנוב את המהפכה עם טנקים". התנועה קראה לתומכיה להתקומם כנגד "גנבי המהפכה". זמן קצר לאחר מכן דיווחה רשת אל ערביה שתומכי האחים המוסלמים חטפו שני חיילים מצרים באזור אוניברסיטת עין אל שמס בקהיר.

במקביל, תנועת 6 באפריל, אחת מתנועות האופוזיציה המרכזיות גינתה את השימוש באש חיה לפיזור המפגינים מול המתקן שבו מוחזק נשיא מצרים מוחמד מורסי. בהודעה שפרסמה נכתב כי "הדבר אינו מקובל". גם מוחמד אל-ברדעי, שצפוי להתמנות לסגן הנשיא גינה את האירוע ואמר כי "מצרים זקוקה אנושות לפיוס".

פינוי הפצועים, הבוקר (רויטרס)

צבא מצרים: קבוצת טרוריסטים אחראית למהומה

האחים המוסלמים טוענים כי 53 בני אדם נהרגו באירוע, ומאות נפצעו בו. צבא מצרים הודיע לאחר האירוע כי קבוצת טרוריסטים ניסתה לפרוץ למטה המשמר הרפובליקני. על פי הודעת הצבא, שוטר אחד נהרג ועוד כ-40 מאנשי כוחות הביטחון נפצעו.

מפגן של האחים המוסלמים (רויטרס)

חובשים שהגיעו למקום סיפרו לרשת הטלוויזיה CNN כי אנשי הצבא פתחו בירי, לאחר שהמפגינים למען הנשיא המודח ניסו להיכנס למתקן במטרה לשחרר את מורסי, שלטענתם הודח בצורה לא חוקית.