החטוף היפני: "נותרו לי ולטייס 24 שעות לחיות"

ארגון דאע"ש מפרסם סרטון חדש שבו מציב קנג'י גוטו, השבוי היפני שנותר בחיים, אולטימטום חדש. גוטו נראה בסרטון אוחז בתמונת הטייס הירדני שמטוסו הופל, נשמע מדבר באנגלית וקורא לממשלת ירדן לשחרר פעילת אל קאעידה - או שהוא והטייס יוצאו להורג תוך 24 שעות

אתרים המזוהים עם דאע"ש הפיצו הערב (שלישי) סרטון שבו מציג קנג'י גוטו, אחד משני האזרחים היפנים שנשבו בידי הארגון, אולטימטום של 24 שעות - שאחריו יוצא להורג יחד עם הטייס הירדני מעאז אל-כסאסבה שנפל בשבי דאע"ש בדצמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון מוצגת תמונה של גוטו כשהוא אוחז בידיו תמונה של הטייס הירדני ונשמע קולו כשהוא מדבר אנגלית. "אני קנג'י גוטו, זו הודעה לעם והממשל היפני", הוא נשמע אומר בסרטון. "אמרו לי שזו ההודעה האחרונה שלי ואמרו לי שהממשלה הירדנית דוחה את מסירת סאז'ידה (המחבלת מאל קאעידה שמוחזקת בירדן). תגידו לממשל היפני להפעיל לחץ פוליטי על ירדן".

"הזמן הולך ואוזל - זה אני בתמורה לה, מה כל כך קשה להבין", אומר הששבוי היפני. המחבלת שאת שחרורה דורש דאע"ש היא סג'ידה אל-רישאווי שנשלחה להתאבד ב-2005 בבית מלון בירדן על ידי ארגון אל קאעידה.

ג'ון הג'יהאדיסט עם השבויים היפנים

בסרטון מציג גוטו איום חדש של דאע"ש, שלפיו יוציא להורג גם את הטייס הירדני. "המשך העיכוב על ידי הממשלה הירדנית הוא באחריותה של ירדן וזה יוביל למותו של הטייס הירדני שימות אחריי", נשמע גוטו בסרטון. "אנא, אל תובילו למותנו. כל עיכוב יביא למותנו. הכדור עכשיו במגרש הירדני".

בשבת האחרונה הוציאו אנשי דאע"ש להורג את האזרח היפני שנשב יחד עם גוטו - הרוּנה יוּקוואה. ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר כי הממשלה תעשה הכל כדי להבטיח את שחרורו של גוטו.

בשבוע שעבר פרסם ארגון הטרור סרטון שבו נראו שני החטופים היפנים לצד הטרוריסט המכונה "ג'ון הג'יהאדיסט". הארגון איים לרצוח את השניים בתוך 72 שעות, אם יפן לא תעביר לידיו 200 מיליון דולר - סכום שווה לזה שהמדינה הקדישה למימון קמפיין הקואליציה הבינלאומית נגד ארגון ארגון הטרור האכזרי.