"הורי פעילי חיזבאללה להנהלת הארגון: הפסיקו לשלוח בנינו להילחם בסוריה"

משפחות של פעילי חיזבאללה פנו לבכיר הארגון וביקשו ממנו להפסיק לשלוח את בניהם ללחום בסוריה – כך מדווח העיתון "א-שרק אלאווסט". הצעד בא אחרי שמאות מפעילי הארגון נהרגו במדינה השסועה, בקרבות מול המורדים. "זו החלטה פגומה ובלתי נסבלת", אמרו המשפחות

פעילי חיזבאללה. ארכיון (AP)

הורי פעילי חיזבאללה נגד שליחת ילדיהם לסוריה? העיתון "א-שרק אלאווסט" היוצא לאור בלונדון, מדווח מפי מקור ערבי כי משפחותיהם של פעילי הארגון השיעי מאזור בעל בק, הגיעו ללשכתו של בכיר הארגון מוחמד יזבכ, ודרשו ממנו להפסיק לשלוח את בניהם ללחום לצד חיילי משטר אסד בסוריה. הצעד בא על רקע מותם של עשרות לוחמים בקרבות מול המורדים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אותן משפחות, שחלקן שכלו את בניהן בלחימה נגד ישראל במלחמת לבנון השנייה וכן במהלך שהות ישראל ברצועת הביטחון, סיפרו כי הן שלחו את בניהם להילחם באויב הישראלי בלבד. אולם כעת, משהחליט הארגון לשלוח את בניהן להילחם לצדו של המשטר הסורי, הודיעו המשפחות לארגון כי החלטה זו "פגומה ובלתי נסבלת".

על פי המקור הארגון נתקל כעת בדילמה קשה: הוא לא יכול להסיג את כוחותיו מסוריה, משום שהוא כעת חלק ממאזן הכוחות בה, אך מצד שני הביקורת על פעולותיו גוברת. בשל הלחץ הרב, בהנהגת הארגון עורכים פגישות דחופות על מנת להתמודד עם המצב.

מחלוקת פנימית. נסראללה (רויטרס)

בהנהגת חיזבאללה סבורים כי יש לשלוח נציגים לאירן על מנת להבהיר את עמדתם סביב מעורבות הארגון בלחימה בסוריה, זאת בשל הביקורת הנמתחת על הארגון בשל מעורבות זו. "יש להסביר לאירן כי הארגון לא מוכן עוד לשאת את הנטל של ההגנה על המשטר הסורי לבדו, וכי גם על אירן להגביר את השתתפותה בלחימה באמצעות שליחה עוד לוחמים מטעמה", אמרו גורמים בהנהגה.

מאז שהצטרף חיזבאללה ללחימה בסוריה, במערכה על העיר קוסייר לפני כחודשיים, נהרגו כ-300 לוחמים מהארגון.