ארגון איסלאמיסטי חדש במצרים: "נתחמש ונהיה אלימים"

"נתחמש, נאמן את חברינו, ואף ננהג באלימות כדי לכפות את חוקי האיסלאם" - כך הודיע הבוקר ארגון איסלאמיסטי חדש שקם במצרים, זאת על רקע המשך המהומות המדינה. יוזמי ההתארגנות הקיצונית, ציינו כי דרך הדחת מורסי היא בבחינת "הכרזת מלחמה"

ההתנגשויות במצרים, הלילה (רויטרס)

אלטרנטיבה חדשה לארגון האחים המוסלמים? סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי במצרים הוקם ארגון איסלאמיסטי חדש בשם "אנסאר אל-שריעה". על פי הדיווח, בפורום באינטרנט המזוהה עם איסלאמיסטים קיצוניים בסיני, נכתב כי הארגון יתחמש, יאמן את חבריו, ואף ינהג באלימות כדי לכפות את חוקי האיסלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האופן בו הצבא הדיח את הנשיא מוחמד מורסי היא בחזקת הכרזת מלחמה על האמונה באיסלאם", ציינו יוזמי ההתארגנות. במערכת הביטחון המצרית חוששים כי בקרוב יוקמו ארגונים נוספים במצרים, שיכולים להמשיך לערער את הביטחון. ייתכן ופעילים שיפרשו מהאחים המוסלמים יצטרפו לאותם התארגנויות מאולתרות.

הפגנת תמיכה באחים המוסלמים, השבוע (רויטרס)

הארגון הוקם על רקע מותם של כ-30 בני אדם החל מאמש בהתנגשויות בין תומכי הנשיא המודח מוחמד מורסי, למתנגדיו. במקביל, משרד הבריאות במצרים עדכן כי 1,138 בני אדם נפצעו בהפגנות השונות - כשמספר הקורבנות הרב ביותר (14 בני אדם), היה באלכסנדריה. בארה"ב הביעו הבוקר (ש') דאגה מהמשך האלימות. הבית הלבן קרא להפסיק את שפיכות הדמים וגינה את ההתנגשויות, וגם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, קרא לכוחות הביטחון המצריים למנוע עימותים אלימים ולהגן על המפגינים.

"אנו מגנים את האלימות במצרים וקוראים לכל הבכירים במדינה לגנות את השימוש בכוח ולמנוע מתומכיהם לנהוג באלימות", מסרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית. במקביל, על פי דיווחים במדינה, הלילה גם נעצר סגנו של יו"ר ארגון האחים המוסלמים חייראת א-שאטר. הוא נלקח למעצר ע"י כוחות הביטחון בקהיר, בחשד שהסית לאלימות.