דיווח: פיצוצים במחסני תחמושת בלטקיה

כלי תקשורת סורים מדווחים על פיצוצים שנשמעו במחסני תחמושת סמוך לעיר הנמל הסורית. לפי הדיווחים, מדובר במתקפה במסגרת הקרבות בין צבא אסד למורדים ולא בתקיפה ישראלית

כלי תקשורת בסוריה דיווחו היום (ו') על מספר פיצוצים שאירעו אמש בעיר הנמל הסורית לטקיה. על פי הדיווחים, במהלך הלילה הותקפו כמה מחסני תחמושת במזרח העיר. ככל הנראה מדובר במתקפה של כוחות המורדים כנגד צבא אסד ולא בתקיפה ישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום כוחותיו של אסד השתמשו בארטילריה כבדה במסגרת הקרבות סביב הבירה דמשק והעיר חומס. סמוך לחומס נהרג פעיל חברתי ידוע בשם מוחמד מועז לאחר שנפצע בהפגזות בפרבר סמוך לדמשק המוחזק בידי המורדים.

ארגון זכויות אדם התומך באופוזיציה דיווח כי במלחמה בסוריה נהרגו עד כה יותר מ-100 אלף בני אדם. חומס הפכה למוקד ההתקוממות והיא הנקודה המרכזית בה מתמקדים עתה כוחותיו של אסד.

ראש צוות החקירה של האו"ם בנוגע להפרת זכויות אדם בסוריה פאולו פיניירו הזהיר לאחרונה מפני חימוש המורדים בסוריה, ואמר כי הוא "עלול לגרום לביצועם של פשעי מלחמה נוספים".

"מדינות המספקות אמצעי לחימה אחראיות, בסופו של דבר, לשימוש בהם", אמר פיניירו, ורמז בדבריו לארצות הברית, שעל פי דיווחי המורדים במדינה סיפקה להם טילי נ"ט, ולרוסיה וכוונתה לספק לאסד מערכת טילי S-300. "נשק שכזה עלול להביא להפרה של זכויות אדם", הוסיף.