יום של מפגין בקהיר: "שמחים ושרים שירי מולדת"

לאחר מהפכת הבזק שהביאה אמש למפלתו של מורסי ולמינויו של הנשיא הזמני החדש מנסור, העביר אחד הפעילים החברתיים שהפגינו בתחריר דיווח מיוחד לחדשות 2. יום עם אחד המפגינים על תחושותיו האישיות והקולות מהרחוב המצרי

ביום שאחרי המהפכה: אסלאם א-שייח הוא פעיל חברתי במצרים ואחד המפגינים בכיכר תחריר שבקהיר. היום (ה') הוא הסתובב ברחובותיה של הבירה המצרית והעביר לחדשות 2 דיווח מיוחד מהיום שאחרי ההפיכה הצבאית, המפלה הכואבת של "האחים המוסלמים" ומינויו לתפקיד של נשיא זמני חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כולם חוגגים", פתח א-שייח' את דבריו. "המפגינים בכיכר תחריר שמחים ושרים שירי מולדת. הם חיכו לזה", הוסיף, וסיפר כי מטוסי הצבא המצרי מרחפים מעל שמי הכיכר שבה התרחשו שתי המהפכות האחרונות במדינה. "הדגלים מונפים", ציין בהתרגשות.

"גנרל א-סיסי והעם עשו יד אחת", סיפר מפגין אחר למצלמתו של א-שייח'. "הוא עומד לצידו של העם במצרים כדי להיפטר מ'האחים המוסלמים'. ניפטר מהם ומהרעיונות שלהם. אנחנו לא רוצים אותם". א-שייח' ציין, כי ביום שאחרי הדחתו של הנשיא האסלאמיסטי מורסי, מהללות כותרות העיתונים את גנרל א-סיסי וההחלטה שקיבל אמש.

"מצרים שואפת ללכת עכשיו לכיוון הנכון", אמר. "העם במצרים חושב על הכלכלה ועל העבודה". בהמשך, סיפר הפעיל החברתי על תחושותיו האישיות: "אני מרגיש מצוין ושמח שהגענו למצב הזה אמש. הצבא קיבל את ההחלטה שכל העם חיכה לה. אני מקווה שבבחירות הבאות ייבחר המועמד הראוי".