צווי מעצר למנהיג האחים המוסלמים ולסגנו

בצבא מצרים לא מסתפקים בהדחת הנשיא ומורסי ופועלים בתקיפות נגד התנועה שמטעמה נבחר לתפקיד. גורמים משפטיים וביטחוניים אמרו כי הוצאו צווי מעצר למנהיג האחים המוסלמים מוחמד בדיע ולסגנו חייראת א-שאטר. זאת, לאחר שכבר אמש החל גל מעצרים של אנשי התנועה והוטלו מגבלות על בכיריה

אחרי הדחת הנשיא מורסי, הצבא המצרי ממשיך לפעול נגד תנועת האחים המוסלמים ולעצור את ראשיה. משרד התובע הכללי הורה הבוקר (ה') לעצור את מנהיג התנועה מוחמד בדיע ואת סגנו חייראת א-שאטר - כך אומרים גורמים משפטיים וביטחוניים בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

שטאר, איש עסקים עשיר המוגדר כאסטרטג הפוליטי הבכיר של התנועה, היה המועמד המועדף להתמודד על הנשיאות בבחירות שנערכו לפני שנה, אך נפסל מהתמודדות בעקבות הרשעה פלילית בעברו ופינה את המקום למורסי.

היה אמור להיות נשיא לפני מורסי, חייראת א (רויטרס)

מעצר שני הבכירים הוא חלק ממבצע רחב היקף של הצבא נגד האחים המוסלמים, שבמסגרתו נעצרו כבר מאות פעילי התנועה והוטלו מגבלות תנועה על בכיריה.

למורסי הוצע לעזוב למדינה אחרת

הבוקר דיווח העיתון המצרי אל אהרם על המגעים שהתקיימו בין הצבא לנשיא מורסי טרם הדחתו. על פי הדיווח, למורסי הוצע לעזוב את מצרים לתימן, לקטאר, לטורקיה או ליעד אחר, אך הוא סירב להתפטר ובעקבות כך לקח הצבא את השליטה לידיו.

מנהיג האחים המוסלמים מוחמד בדיע (רויטרס)

עוד דווח כי בתנועת האחים המוסלמים שקלו הצעה, שלפיה מורסי יפרוש מרצונו מהתפקיד ומהחיים הפוליטיים, אך ביקשו זמן נוסף להתייעצויות ובכך הביאו לביטול ההצעה.