דיווח: "מורסי הודח לאחר שסירב לעזוב את מצרים"

העיתון אל אהרם מדווח כי לפני שהודח על ידי הצבא, קיבל הנשיא מוחמד מורסי הצעה לעזוב את מצרים למדינה אחרת, כשבין האפשרויות שהוצעו לו היו טורקיה, תימן וקטאר. במצרים חוששים מהתפרצות מהומות אלימות, וארה"ב הורתה לחלק מאנשי השגרירות ולכל משפחות הסגל הדיפלומטי לעזוב

"דחה הצעה לעזוב", הנשיא המודח מורסי (AP)

בבוקר שאחרי ההפיכה במצרים, מדווח העיתון המצרי אל אהרם על המגעים שהתקיימו בין הצבא לנשיא טרם הדחתו. על פי הדיווח, למורסי הוצע לעזוב את מצרים לתימן, לקטאר, לטורקיה או ליעד אחר, אך הוא סירב להתפטר ובעקבות כך לקח הצבא את השליטה לידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד דווח כי בתנועת האחים המוסלמים שקלו הצעה, שלפיה מורסי יפרוש מרצונו מהתפקיד ומהחיים הפוליטיים, אך ביקשו זמן נוסף להתייעצויות ובכך הביאו לביטול ההצעה.

במקביל, מדווח הבוקר הוושינגטון פוסט כי ארה"ב הורתה לאנשי השגרירות בקהיר ולכל משפחות הדיפלומטים לעזוב את המדינה בעקבות ההפיכה הצבאית. גורם רשמי שצוטט בעיתון אמר כי מחלקת המדינה הנחתה את כל הדיפלומטים שלהם אין "תפקידים הכרחיים" את משפחות הסגל של השגרירות לעזוב את מצרים מחשש לפרוץ מהומות אלימות.

בשלב זה, לא ברור אם ייצא לפועל מבצע לפינוי השגרירות האמריקנית והאם הדיפלומטים יעזבו בטיסות מסחריות או באוניות נוסעים.

במצרים חוששים מגל אלימות (רויטרס)

הלילה: לפחות 14 הרוגים בעימותים במצרים

כבר במהלך הלילה החלו עימותים אלימים ברחבי מצרים בין תומכי מורסי למתנגדיו בעקבות הדחתו. מהומות פרצו בעשרות ערים ולפחות 14 בני אדם נהרגו מאז שהגנרל א-סיסי הודיע כי מורסי אינו נשיא מצרים יותר.

בעיר מארסה שבצפון הדלתא של הנילוס, נהרגו שמונה בני אדם ובהם בכיר במנגנון הביטחון ועוד שני חיילים בהתנגשויות האלימות.

שלושה בני אדם נהרגו ועוד לפחות 50 נפצעו בעימותים באלכסנדריה, העיר השנייה בגודלה במצרים, כך על פי סוכנות הידיעות המצרית הרשמית. אש מנשק אוטומטי, אבנים וסלעים שנזרקו היו רק חלק מהמראות שהיו הלילה בשכונות של העיר השוכנת על חוף הים התיכון.

אחת מההרוגות הייתה אישה שנדקרה בבטנה. עוד שניים נהרגו מפגיעת כדורי ציד. "אנו מתמודדים עם המצב, קראנו לתגבורת ביטחונית באזור", אמר מפקד המשטרה המקומית.

הפיכה שנייה במצרים - הסיקור המלא:

לילה של אלימות ברחבי מצרים

מוחמד מורסי נעצר בידי הצבא

אובמה שוקל להפסיק הסיוע למצרים

"הדליקו זיקוקים ושירו שיר"

מורסי מגיב: "גנבו לנו את השלטון"

הצבא למורסי: "אינך נשיא מצרים" 

"הפיכה צבאית במצרים, טנקים נעים ברחובות"

האיש שאליו נושאת מצרים את עיניה: מי אתה א-סיסי?

האולטימטום במצרים פקע; מורסי קורא להקמת ממשלה זמנית

91 נשים הותקפו מינית בתחריר מיום ראשון