אזרחי מצרים רוצים שינוי: "מקווים שהפעם נבחר באדם הנכון"

ביום שאחרי ההדחה של מורסי, מקווים בארץ הנילוס כי יינצלו את ההזדמנות השנייה שקיבלו כדי ליצור מציאות אחרת. אזרחי מצרים, שבעזרת הצבא הדיחו אמש את נשיאם הנבחר, מצפים לעתיד טוב יותר. "כל מה שקיווינו קרה אתמול", אמר לחדשות 2 באינטרנט פעיל חברתי מצרי. "מאז מורסי, החיים רק הפכו קשים יותר", אמר אחר

אזרחי מצרים התעוררו היום (ה') לתקופה חדשה אחרי הדחת הנשיא האסלאמסיטי מוחמד מורסי, ומקווים כי הפעם תדע המדינה לבחור את הנתיב הנכון שיוביל לדמוקרטיה אמתית ושלטון יציב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי החגיגות שנמשכו ברחבי מצרים לאורך כל הלילה, דיבר הבוקר עם חדשות 2 באינטרנט הפעיל החברתי איסלאם אל שייח מקהיר וסיפר על התחושות והציפיות. "כל מה שקיווינו שיקרה קרה אתמול, הצבא נתן את מה שכל העם חיכה לו", אמר אל שייח.

לשאלה איך מונעים ממה שקרה אחרי הפלת מובארק לחזור על עצמו הוא השיב: "אנחנו מחכים עכשיו לבחירות ומקווים שהפעם נבחר במועמד מתאים שיקבל הזדמנות לעשות שינוי".

גם בוחרי מורסי מודים שטעו (AP)

"המהפכה לא ברחה לנו", הוא מדגיש בהתייחסו לבחירה במורסי אחרי גל המחאה שהביא להחלפת שלטון מובארק. "זו הייתה טעות ותיקנו אותה. העם בחר במורסי ומורסי לא באמת ייצג את העם. עכשיו הדחנו אותו ואני מקווה שהפעם ייבחר הבן אדן הנכון".

חיילים בקהיר, הצבא הבטיח להעביר השלטון (AP)

חשש מנקמת האחים המוסלמים

אחד מהמוני הצעירים שמילאו הלילה את רחובות קהיר אמר לרשת סקיי הבריטית: "אני גאה ושמח. אני מרגיש הקלה עכשיו אחרי חילופי השלטון והמעבר משלטון פאשיסטי לכזה שיהיה משותף להרבה מפלגות".

גם כאלה שהצביעו עבור מורסי מודים שכבר רצו לראותו מסתלק. אחד מהם, חקלאי בשם מחמוד, אמר שהוא מתחרט על שסייע לאיש האחים המוסלמים להיבחר לנשיא כי החיים במצרים רק נעשו גרועים יותר מאז.

השמחה ברחובות (AP)

"אין גז כדי להפעיל את המכונות וכל המפעלים גוועים", אמר. "מה האנשים יכולים לעשות, לידלים אין חלב ותרופות, אין כלום".

חלק מהמפגינים מודים כי נעשו טעויות בדרך מאז ההפיכה הראשונה ואומרים שמצרים קיבלה הזדמנות לתקן. אחרים חוששים מההשלכות וגל אלימות שיחלו האחים המוסלמים כנקמה על הדחת הנשיא.

הפיכה שנייה במצרים - הסיקור המלא:

לילה של אלימות ברחבי מצרים

מוחמד מורסי נעצר בידי הצבא

אובמה שוקל להפסיק הסיוע למצרים

"הדליקו זיקוקים ושירו שיר"

מורסי מגיב: "גנבו לנו את השלטון"

הצבא למורסי: "אינך נשיא מצרים" 

"הפיכה צבאית במצרים, טנקים נעים ברחובות"

האיש שאליו נושאת מצרים את עיניה: מי אתה א-סיסי?

האולטימטום במצרים פקע; מורסי קורא להקמת ממשלה זמנית

91 נשים הותקפו מינית בתחריר מיום ראשון

מורסי לצבא: "לא אכנע לתכתיבים"

התכנית של צבא מצרים: פיזור הפרלמנט והשעיית החוקה

שר ההגנה למורסי: "תתפטר - כדי לחסוך בדם"