מוחמד מורסי נעצר בידי הצבא

הדרמה במצרים נמשכה במהלך כל הלילה. חיילים הגיעו אל מעונו של הנשיא המודח מורסי והעבירו אותו יחד עם עוזרו הבכיר לבסיס צבאי בבירה. בכיר באחים המוסלמים אומר כי הוא מוחזק במתקן צבאי בבירה, והצבא מאשר כי הוא הועבר לבסיס מודיעין. היום יושבע לנשיאות נשיא בית הדין החוקתי העליון של מצרים

נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי מוחזק על ידי הרשויות, כך אמר דובר האחים המוסלמים במהלך הלילה. אמש הודיע הצבא המצרי כי מורסי אינו נשיא מצרים יותר והעביר את השלטון לנשיא בית המשפט החוקתי העליון עד לעריכת בחירות חדשות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמד עארף, דובר האחים המוסלמים, אמר כי מוחמד מורסי ועוזרו הבכיר עאסם אל חדד מוחזקים במתקן צבאי בבירה, אך הוא לא ידע להגיד היכן בדיוק. בכיר במערכת הביטחון המצרית מסר כי הם מוחזקים בבסיס מודיעין.

הנשיא המודח מורסי נעצר על ידי הצבא, הלילה

העברתו של הנשיא מהארמון מגיע לאחר שאמש הגנרל א-סיסי פנה לאומה המצרית בשידור חי ואמר "הצבא המצרי בא להצלת העם. אנחנו באים בשירות הציבור ופועלים כדי לספק את ההגנה הדרושה לתביעות המהפכה". עם הכרזת הצבא על סוף שלטון מורסי, החלו ההמונים בחגיגות שמחה בכיכרות שנמשכו כל הלילה.

היום: הנשיא הזמני יושבע לתפקידו

א-סיסי פירט את "מפת הדרכים" להעברת השלטון במצרים מידי האחים המוסלמים שכוללת כמה שלבים. הוא אמר כי ימונה נשיא זמני למצרים עד לבחירות חדשות והוא יהיה ראש בית הדין החוקתי העליון עדלי מנסור שיושבע לתפקידו במהלך היום. בנוסף, החוקה תושהה ובית הדין החוקתי ינסח חוק חדש לבחירות פרלמנטריות.

הגנרל הבטיח כי המטרה היא להבטיח את חופש ההתארגנות והתקשרות ואמר שיוקמו מוסדות אזרחיים לניהול המדינה. א-סיסי הדגיש כי הצבא עצמו לא יהיה חלק מהמוסדות האלה ואמר כי "תוקם גם ועדה עליונה לפיוס לאומי, שתהיה לה אמינות ותייצג את כל הזרמים".