"הדליקו זיקוקים ושירו שיר"

אזרחי כל העולם חוגגים את נפילת מורסי: כל האמירות הדיפלומטיות באשר לנעשה במצרים לא תואמות את החגיגות במדינה ואת הברכות שנשלחו כמעט מכל עבר באמצעות האינטרנט. רבים מצייצים בטוויטר, מגיבים בפייסבוק, ומברכים את המצרים על נצחונם. "לא עוד האחים המוסלמים הטרוריסטים", כתב אחד מהם

המפגינים במצרים, הערב (AP)

החגיגות בעקבות השלמת ההפיכה נמשכות לא רק במצרים, אלא גם במדינות העולם הערבי ובעולם כולו. מי שלא נמצא בכיכר תחריר בשביל לראות את הזיקוקים מקרוב, מברך את האזרחים דרך הרשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה שינהיג אותנו הבן אדם המתאים", אמר איסלאם אל שייח, תושב קהיר, בריאיון לחדשות 2. "יש כל מיני שמות שאנחנו יכולים לחשוב עליהם, אבל צריכים לראות את התכניות שלהם. שלא ישקרו לעם עוד פעם. סמכנו על מורסי והוא שיקר לנו הרבה, זה מה שהעם לא רוצה. את האכזבה הזו קיבלנו ממורסי".

האזרחים המצרים הביעו את שמחתם גם ברשת החברתית. "המצרים ימשיכו לחגוג", צייץ אחד האזרחים בטוויטר, "מורסי החוצה, הדליקו זיקוקים ושירו שיר".

גם אזרחים ברחבי העולם בירכו את העם המצרי באמצעות הפייסבוק. "מזל טוב לאזרחים החופשיים והאמיצים של מצרים", כתב אחד הגולשים, וויין קובץ. "תמשיכו להילחם על החופש שלכם, תמשיכו להילחם נגד דמוקרטיה מושחתת, אל תרשו לאף אדם לשלוט בכם. הילחמו נגד העריצות. הילחמו כדי לשמור על החירות שלכם".

ג'ון גרישילדס כתב: "כל הכבוד, מצרים! לא עוד האחים המוסלמים הטרוריסטים". סשה סאראף, אזרח אירני, כתב בפייסבוק: "אני אירני, ואני מאוד מאוד שמח על ניצחונכם".