91 נשים הותקפו מינית בתחריר מיום ראשון

יחד עם ההתקוממות העממית והדרישה להדחת הנשיא מורסי, מרימה שוב את ראשה התופעה המכוערת של האונס וההטרדה בממצרים. נשים מקומיות וזרות מתלוננות על תקיפות, ו"פטרולים" מיוחדים הוקמו כדי ליצור הפרדה בין מפגינים למפגינות

מפרידות בין נשים לגברים בכיכר תחריר (AP)

קבוצות הפועלות נגד הטרדה מינית במצרים מדווחות שמפגינים שונים, לרוב בחבורות, תקפו ובחלק מהמקרים אנסו, לפחות 91 נשים בכיכר תחריר שבקהיר מאז יום ראשון האחרון - יום הפגנת המיליון נגד הנשיא מורסי. הדיווח הגיע דרך ארגון זכויות האדם Human Rights Watch.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון זכויות האדם אמרו שאווירה של פטור מעונש שבעקבותיה המטרידים אינם מפחדים מתביעה, תורמת להתפרצות האלימה של תקיפות מיניות בכיכר בקהיר שהפכה לסמל המחאה נגד השלטון.

הטרדה מינית היא תופעה שכיחה במצרים, ונשים מכל המדינה סובלות מכך על בסיס יומיומי. דווקא במהלך המהפכה הקודמת במצרים ב-2011, מפגינות דיווחו על פחות הטרדות מהרגיל. עם זאת, נשים זרות שנכחו בהפגנות, חלקן עיתונאיות, נאנסו ועברו תקיפות קשות ביותר. גם בהפגנות הנוכחיות דיווחו עיתונאיות על תקיפות.

בתוך ההפגנות ההמוניות קמו גם פטרולים מיוחדים של נשים שמתעמתות עם התוקפים, מגנות על הקורבנות ולעתים יוצרות חיץ של ממש בין המפגינים למפגינות.