דיווח: בן דודו של אסד נהרג במתקפה של המורדים

על פי דיווחים של האופוזיציה הסורית, שישה בכירים במנגנוני הביטחון של הנשיא אסד נהרגו בפיצוץ שאירע במעוז של שירותי הביטחון, בהם גנרל בצבא הסורי וכן בן דודו של הנשיא - חאפז מחלוף. כוחות המורדים העלו סרטון לרשת המתעד את הפיצוץ העז

רגע הפיצוץ (יוטיוב)

האופוזיציה הסורית מדווחת על פיצוץ שאירע הלילה בכפר סוסה, הנחשב לאחד המטות של כוחות הביטחון הסוריים, שם מרוכזים מנגנוני הביטחון של אסד. על פי הדיווח, בין הנפגעים היה גם בן דודו של הנשיא, אך לא ברור אם הוא נהרג או נפצע בלבד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שישה קצינים בכירים נהרגו כתוצאה מהפיצוץ ובהם ראש מנגנון הביטחון הפוליטי של הכוחות, הגנרל מוחמד זייתון. בין ההרוגים היה גם קצין בכיר במנגנון הביטחון של משמר הנשיאות, אחמד דיב וככל הנראה נפגע גם ראש מנגנון ביטחון הפנים ובן דודו של הנשיא אסד - חאפז מחלוף.

צפו בתיעוד הפיצוץ:

יש להדגיש כי מדובר בדיווחים המגיעים מטעם כוחות האופוזיציה וטרם ניתן להם אישור רשמי מטעם משטר אסד. בסרטון שהעלתה האופוזיציה אפשר להבחין בפיצוץ המדובר. אם אכן כתוצאה מהפיצוץ נהרג בן דודו של אסד, הלווייתו תתקיים בקרוב והדבר יהווה אישור לפרטים.

בסוף השבוע דיווחה האופוזיציה כי צבא סוריה פתח במבצע נרחב להדיפת כוחות המורדים מהעיר חומס, שהפכה לסמל ההתקוממות ונחשבת למעוז המורדים. בדיווחים שהגיעו מהעיר, תוארה המתקפה כמכת אש חסרת תקדים על 14 השכונות שבהן מצאו המורדים מקלט. המבצע התנהל באמצעות מטוסי קרב וטנקים שניסו להחריב את מובלעת המורדים ממספר כיוונים.