מחריד: לוחמי ג'יהאד סורים ערפו את ראשו של כומר קתולי לעיני המצלמות

רצח מזוויע וחסר רחמים לעיני המצלמות: לוחמי ג'יהאד סורים המזוהים עם הפלג הקיצוני ג'בהאת אל-נוסרה ערפו את ראשו של הכומר, אותו האשימו בשיתוף פעולה עם משטר אסד. הקהל מסביב הריע - וצילם את מעשה הרצח הנורא

חטפו את הכומר - וערפו את ראשו (חדשות 2)

רצח מזוויע לעיני המצלמות: לוחמי ג'יהאד סורים המשתייכים לגדודי המורדים הוציאו להורג איש דת נוצרי בצפון המדינה. הלוחמים ערפו את ראשו של הכומר כי חשדו ששיתף פעולה עם משטרו של אסד - בעוד הקהל שמסביב צילם את המתרחש בטלפונים הסלולריים. בסרטון שלפניכם נחסכו התמונות הקשות באמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכומר, פרנסואה מוראד, שהה במנזר בעיירה בצפון סוריה בשבוע שעבר בשעה שהחלה מתקפה עזה של המורדים על המבנה. כשכמה מהלוחמים נכנסו אליו, הם הבחינו בכומר ולקחו אותו בשבי, לאחר שהאשימו אותו בשיתוף פעולה עם כוחותיו של אסד - זאת ללא כל ביסוס או אימות של העובדות. לוחמי גדוד המורדים לכדו את הכומר והוציאו אותו אל מחוץ למבנה כשהוא כפות, היישר אל ההמון שהריע בחוץ.

לאחר שהוציאו את הכומר החוצה קשור, גררו אותו מרחק של כמה עשרות מטרים - ואז אחד מהלוחמים משך אותו קדימה, הניח את פניו על הדשא כשגבו מופנה אל הקהל - וערף את ראשו באמצעות מה שנראה כמו סכין מטבח פשוט. הרצח המזעזע התרחש על רקע קריאות משולהבות של הקהל מסביב שזעק: "אללה הוא אכבר".

תיעוד הזוועה בסוריה: גדוד המורדים חוטף את איש הדת הנוצרי

במקום לנסות ולמנוע את מעשה הרצח הנורא, רבים מהמפגינים שלפו את הטלפונים הסלולריים שלהם - והחלו לתעד את ההוצאה להורג. הצילומים שתיעדו את מותו המזוויע של הכומר הופצו באינטרנט. כלי תקשורת ערביים מדווחים כי חוטפי איש הדת הנוצרי שרצחו אותו משתייכים לגדוד ג'בהאת אל-נוסרה המקורב לאל-קעידה - ונחשב לזרוע האגרסיבית והאכזרית ביותר מבין גדודי המורדים הלוחמים במדינה.

לאור התמונות הקשות, עלה החשש בקרב גורמים במערב מפני חימוש אפשרי של כוחות המורדים על ידי ארה"ב ומדינות מערביות נוספות - זאת מחשש לביצוע מעשי רצח דומים בחפים מפשע בסוריה, בדגש על גדוד המורדים האלים ששחט את איש הדת הנוצרי אל מול המצלמות.