צפו: ילדים עם נשק בקייטנת חמאס

"הילדים שלנו גדלו עם קולות הפיצוצים ורקטות", מסביר המדריך עבדאל נאסר את הרעיון מאחורי הקייטנה הצבאית בעזה לילדים בני 16-12. לדבריו, "ילדי העולם משחקים ומבלים במועדוני לילה, אבל ילדי הרצועה מאויימים כל הזמן"

בדרך כלל כשמדברים על קייטנות עבור הילדים אנחנו חושבים על שוקו, לחמנייה, בריכה וטיולים. אבל, הקייטנה של חמאס ברצועת עזה נראית אחרת לגמרי. ילדים בגילאי 12-16 בתלבושת הסוואה או חולצות שחורות מבלים את חופשת הקיץ במה שנראה כמחנה צבאי לכל דבר. הם זוחלים, צועדים ועורכים תרגילי אש נגד מטרות שמייצגות את האויב הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבדאל נאסר מגדודי עז א-דין אל קסאם של חמאס, שמרכז את הפעילות עבור הילידם סיפק הסבר באשר לאופיה של הקייטנה: "ילדי העולם משחקים ומבלים במועדוני לילה, אבל ילדי עזה מאוימים כל הזמן". במהלך האימונים, הילדים לומדים לירות בקלצ'ניקוב ובנשק נגד טנקים ובחמאס טוענים בגאווה שיש 70 מחזורים של מחנות קיץ כאלה והילדים באים מלאי מוטיבציה. "הילדים שלנו גדלו עם רעדי הפיצוצים ורקטות" אומר נאסר.

בארגוני הרווחה ברצועה מודאגים מהתופעה. "סוגיות של נשק ומלחמה ממלאים חלק גדול מחייהם של הילדים," אומרת ד"ר ערפאת שעומדת בראש ארגון הומניטרי בינלאומי למען הילדים ברצועה, קרן אומבודסמאן. "גם אם בחמאס סבורים שזה חלק מהחינוך שהם מקבלים לעתיד, בסוף היום הם מנצלים ילדים ומגדלים אותם להיות חיילים".

ברצועת עזה חיים היום 1.7 מיליון בני אדם, 50% מהם הם ילדים מתחת לגיל 18. מערכת החינוך שחמאס מפעיל מכינה את הדור הבא של המאבק.