קרע בחמאס: ברגותי למשעל - "עליך לנשק את נעליי משום שדם יהודי ניגר מהן"

אחד מסמליו הבכירים של הארגון מפנה אצבע מאשימה כלפי הנהגתו, ובעיקר כלפי יושב-ראש הלשכה המדינית חאלד משעל, על כך שלא נכלל בעסקת שליט. במסגרת התנהלותו שהוגדרה על ידי אסירים אחרים כ"בעייתית מאוד", התכנסה ההנהגה העליונה בארגון והחליטה על השעייתו למשך שלושה חודשים כדי שישנה דרכיו. אם לא יעשה כן - יסולק

עבדאללה ברגותי, בכיר חמאס שאחראי לפיגועים הרצחניים ביותר נגד ישראלים, שובת רעב למעלה מחודש וחצי ואף אושפז בבית החולים בישראל. מתברר, כי את טענותיו הוא לא מפנה נגד ישראל, כי אם נגד צמרת הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיבה לשביתת הרעב של ברגותי, המרצה עונש של 67 מאסרי עולם, נעוצה בעימות פנימי קשה בינו לבין צמרת הארגון. אחת מהסיבות לעימות היא זעמו של הראשון כי לא שוחרר במסגרת עסקת שליט - נושא שבעקבותיו כתב מכתב ליושב-ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, בזו הלשון: "אתה צריך לנשק את נעליי משום שדם של יהודים ניגר מהן".

יחד עם זאת, הגדירו אסירים אחרים בתוך הכלא את התנהלותו של ברגותי "בעייתית מאוד". יש המכנים אותו "מגלומן" וציינו כי הוא מתעמר באסירים אחרים מהארגון השוהים לצידו.

לנוכח הדברים הללו, התכנסה לפני מספר שבועות ההנהגה העליונה של חמאס, המונה 15 חברים, כשלפניה עמדו שלוש ברירות: אזהרה, השעייה או סילוקו של ברגותי מהארגון. בהחלטה דרמטית קבע ההרכב להשעותו לשלושה חודשים, שלאחריהם אם לא ישנה דרכיו - יסולק.