כוחות אסד במתקפה "חסרת תקדים" בחומס

על פי דיווחי האופוזיציה, צבא סוריה פתח במבצע נרחב להדיפת המורדים מהעיר, שהפכה לסמל ההתקוממות ונחשבת למעוז המורדים. מהשמיים ומהקרקע מנסים כוחות אסד ואנשי חיזבאללה להחריב את השכונות שבהן מתבצרים המורדים. המטרה: השגת שליטה על ציר התנועה בין דמשק וחלב - החיוני להמשך שלטונו של אסד

לאחר כיבוש קוסייר, כוחות אסד מרכזים מאמץ בהשתלטות על העיר חומס: השכם בבוקר פתח צבא אסד במתקפה נרחבת על מעוז המורדים בעיר הנצורה חומס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"ירי ארטילרי מאז שעות הבוקר", מדווח תושב שצילם את ההפגזות. בדיווחים שמגיעים מהעיר מתוארת המתקפה כמכת אש חסרת תקדים על 14 השכונות שבהן מצאו המורדים מקלט. המבצע מתנהל באמצעות מטוסי קרב וטנקים שמנסים להחריב את מובלעת המורדים מכמה כיוונים.

אפילו מי שהתרגלו לשגרת הלחימה מחוץ לביתם נדהמו מעוצמת המתקפה עליהם.  בעקבות ההצלחה שלהם בעיר קוסייר, צבא סוריה ואנשי חיזבאללה ינסו כעת לפרק את האחיזה של המורדים בעיר שהפכה סמל להתנגדות למשטר.

אם יצליחו, הם יוכלו להגן טוב יותר על מרחב דמשק ולהדוף את המורדים מציר התנועה הראשי בין שתי הערים הגדולות - דמשק וחלב - שהשליטה בו חיונית להמשך שלטונו של אסד.

למורדים יש עוד אחיזה חזקה בשכונות הפרברים של דמשק, והם מקשים על צבאו של אסד לפעול באזור זה. אם יגבור עליהם אסד, עשויה להיות לכך השפעה על קרב ההתשה שמתנהל כל הזמן בבירה דמשק.