אובמה על מצרים: "עוקבים בדאגה"

פחות מיממה לפני שמיליונים צפויים לצאת לרחובות מצרים להפגנות ענק, קורא הנשיא האמריקני אובמה לצדדים להימנע מאלימות ולנסות לקיים דיאלוג בונה. "האלימות עשויה לזלוג לאזורים נוספים", הוא מזהיר

"עוקבים בדאגה", אובמה (AP)

בעוד המתיחות לקראת הפגנות הענק מחר במצרים גוברת, קורא נשיא ארה"ב ברק אובמה לקבוצות האופוזיציה ולנשיא מוחמד מורסי להימנע מאלימות ולנסות לקיים דיאלוג בונה. "אנחנו מסתכלים על הנעשה במדינה בדאגה רבה", הצהיר אובמה במהלך ביקורו בדרום אפריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הנשיא האמריקני, חוסר היציבות במצרים "עלול לזלוג לאזורים הסמוכים לאזור". אובמה לא הבהיר אם הוא מדבר לזליגת האלימות והמחאה גם לשטחי סיני - אזור שעל פי הסכם השלום עם ישראל יכול להכיל כמות מצומצמת של כוחות ביטחון מצריים.

את הדברים אמר אובמה על רקע הדיווחים על מותם של שלושה מפגינים במהומות, בהם גם אזרח אמריקני, סטודנט בן 21 בשם אנדרו פוטשר שהגיע למצרים כחלק ממסגרת התנדבותית. "אנדרו הגיע לאלכסנדריה כדי ללמד ילדים בני 7 ו-8 אנגלית וכדי לשפר את הערבית שלו", מסרו בני משפחתו האבלים. "הוא חיכה לחזור הביתה ותכנן לבלות את חופשת האביב הבאה בירדן".

מחר: שיא המחאה במצרים (AP)
המחאה נגד שלטונו האסלאמי של מורסי צפויה להגיע לשיאה מחר, אז צפויים לצאת מיליונים לרחובות בשביל לדרוש את הדחתו של מי שנחשב עד לפני פחות משנה לתקווה של מצרים וכעת נראה שהמשך כהונתו נמצאת בסכנה.

במקביל לדיווחים על האלימות הגוברת, פרסמה מזכירות המדינה האמריקנית אזהרת מסע לאזרחיה שבה הם נקראים להימנע מהגעה למדינה בימים סוערים אלה. גם חלק מאנשי השגרירות בקהיר קיבלו הודעה שעליהם לעזוב את המדינה, זאת במטרה להשאיר במקום רק את העובדים שהימצאותם במדינה מכריעה