הרוג אמריקני במהומות במצרים: "אנדרו לימד ילדים אנגלית"

אנדרו פוטשר, סטודנט אמריקני בן 21 הגיע למצרים כדי ללמד ילדים מקומיים אנגלית כחלק מעמותה ללא מטרות רווח. אתמול הוא נקלע למהומות האלימות באלכסנדריה, ניסה לתעד את המתרחש ונורה למוות

דורשים ממורסי להתפטר, המפגינים (AP)

מחריפים העימותים במצרים: עלה לשלושה מספר ההרוגים בהפגנות ההמונים בין מתנגדיו של הנשיא מוחמד מורסי לבין כוחות הביטחון. אחד מההרוגים הוא אזרח אמריקני, סטודנט בן 21, שנדקר למוות באלכסנדריה, ככל הנראה בזמן שניסה לתעד את האירועים האלימים באמצעות הטלפון הנייד שהיה ברשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקשורת האמריקנית מדווחים כי הסטודנט שנהרג, אנדרו פוטשר בן ה-21 מאוהיו, הגיע למצרים כחלק ממסגרת התנדבותית חינוכית. "אנדרו הגיע לאלכסנדריה כדי ללמד ילדים בני 7 ו-8 אנגלית וכדי לשפר את הערבית שלו", מסרו בני משפחתו האבלים. "הוא חיכה לחזור הביתה ותכנן לבלות את חופשת האביב הבאה בירדן".

כרטיס אדום לנשיא? (AP)
המחאה נגד שלטונו האסלאמי של מורסי צפויה להגיע לשיאה מחר, אז צפויים לצאת מיליונים לרחובות בשביל לדרוש את הדחתו של מי שנחשב עד לפני פחות משנה לתקווה של מצרים וכעת נראה שהמשך כהונתו נמצאת בסכנה.

במקביל לדיווחים על האלימות הגוברת, פרסמה מזכירות המדינה האמריקנית אזהרת מסע לאזרחיה שבה הם נקראים להימנע מהגעה למדינה בימים סוערים אלה. גם חלק מאנשי השגרירות בקהיר קיבלו הודעה שעליהם לעזוב את המדינה, זאת במטרה להשאיר במקום רק את העובדים שהימצאותם במדינה מכריעה.

בימים האחרונים ניסה מורסי להרגיע את האוויר הקשה בארצו. "נעשו טעויות", הודה בנאום שנשא השבוע. "לא מן הנמנע שיש לתקן אותן. אנו עומדים מול אתגרים רבים וכל שאני מבקש זה לקיים הידברות בנושאים הללו".

עוד הוסיף הנשיא האסלאמיסטי, כי "אנו המצרים יכולים להתגבר על משברים אלו. אני עומד לפניכם כאזרח מצרי מן השורה ומדבר אליכם בכנות". לדבריו, המהפכה היא של כלל אזרחי המדינה וכדי להשלימה "צריך לבצע רפורמות רציניות וליישם פתרונות בלתי-קונבנציונאליים".