בניו של מובארק שוחררו מהכלא

יום אחרי המהומות ביום השנה להדחתו של מובארק, החליט בית המשפט בקהיר לשחרר את שני בניו, עלאא וג'מאל, מהכלא לאחר שתמה תקופת מעצרם המירבית. הם חשודים במעילה של כספי מדינה בסך של 16 מיליון דולר. תומכי המשפחה מקווים שגם האב ישוחרר בקרוב מהכלא

חופשיים: עלאא וג'מאל מובארק (רויטרס)

בניו של הנשיא לשעבר מובארק חופשיים: סוכנויות הידיעות מצטטות גורם רשמי בממשל המצרי שטוען כי בית המשפט שדן מחדש בהאשמות השחיתות נגד שני בניו של הנשיא, עלאא וג'מאל הורה לשחרר את השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאור הדיווחים, ייתכן ויפרצו שוב הפגנות ברחבי מצרים: כשידיעות דומות פורסמו אמש, החל גל של הפגנות זועמות ברחבי מצרים. הסיבה היא שתושבים רבים במדינה בה מתגוררים כמעט 100 מיליון בני אדם רואים בשני הבנים של הנשיא המודח סמל לשחיתות של תקופת שלטונו הממושכת, עד ההפיכה לפני ארבע שנים.

כ-15 בני אדם מתו במהלך ההפגנות, שמצטרפות לשורה נוספת של הפגנות שאירעו ביום השנה של המהפכה שצוין אתמול. עלא וג'מאל מובארק מושחררים מפני שהם ישבו בכלא את התקופה המקסימלית שניתן לשבת במעצר לפני מתן גזר דין. השניים מואשמים בגניבת 16 מיליון דולר מתוך התקציב שנועד לנהל את לשכת הנשיא. מאחר והכסף היה מיועד לתחזוק מעונותיו הרשמיים של הנשיא בקהיר ובשארם א-שייח', זכתה הפרשה בתקשורת המצרית לשם "פרשת הארמונות".  

האם חוסני מובארק עצמו ישוחרר?

ייתכן כי בקרוב מאוד גם האב יצטרף לשני בניו והם יתאחדו מחוץ לכלא. ביום שלישי האחרון הורה בית המשפט בקהיר על משפט חוזר לנשיא לשעבר חוסני מובארק ופסל את הרשעתו בפרשת השחיתות. בית המשפט המצרי לערעורים קבע  שההליכים המשפטיים נגד מובארק בפרשת השחיתות לא נערכו כראוי ולכן הורה על משפט חוזר בתיק היחיד שעוד עומד כנגד הנשיא המודח. גורם בבית המשפט במצרים אמר בעקבות ההחטלה לסוכנות הידיעות AP כי "אין הצדקה חוקית להמשיך ולהחזיק את מובראק" אחרי ההוראה למשפט חוזר, ועל כן גדלים הסיכויים לשחרורו המיידי. 

הנשיא שהופל מכסאו יושב בשנים האחרונות במעצר בבית החולים הצבאי בקהיר, בשל מצבו הרפואי. בסוף חודש נובמבר האחרון זוכה מובארק, לאחר משפט ממושך, מאשמת הרג 239 מפגינים בזמן המהפכה ב-2011. בית המשפט גם זיכה את מובארק באותו דיון בפרשת ייצוא הגז לישראל.