אבו-מאזן הודיע: מקבל את התפטרות רה"מ הפלסטיני

יו"ר הרשות הפלסטינית קיבל את התפטרותו של ראמי חמדאללה, פחות מחודש לאחר שהחל בכהונתו. ולמרות התהפוכות, ברחוב הפלסטיני מתעניינים היום בעיקר בזוכה בתחרות הכישרונות של העולם הערבי, ופחות בפוליטיקה המקומית

חמדאללה, ארכיון (רויטרס)

עכשיו זה נראה סופי: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע היום כי הוא מקבל את התפטרותו של ראש הממשלה הפלסטיני רמי חמדאללה שכיהן בתפקיד פחות מחודש אחד - כך הודיע היום דוברו של אבו-מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום חמישי האחרון הגיש חמדאללה את התפטרותו בגלל מה שהוגדר על ידו כ"קונפליקט בנושא הסמכויות שלו ושל הקבינט". גורם פלסטיני מסר כי הצעד שבו נקט ראש הממשלה נבע עקב חילוקי דעות עם סגניו.

במהלך סוף השבוע חזר בו חמדאללה מההחלטה להתפטר, אך נראה שהודעת יו"ר הרשות סותמת את הגולל לגבי המשך דרכו בפוליטיקה הפלסטינית.

על פי הדיווח, אחד מבכירי הרשות ביקש בשמו של אבו מאזן מחמדאללה שיישאר בתפקידו עד למציאת מחליף, אך האחרון סירב. כעת בורסת שמות המועמדים להחליפו סוערת מתמיד, כשהמועמד המוביל הוא מוחמד אשטאייה, בכיר באחד הארגונים הפלסטינים הממשלתיים.

חמדאללה החליף בתפקיד את סלאם פיאד שפרש אחרי סכסוך ממושך עם יושב הראש אבו מאזן. הפרסומים אודות ההחלטה התקבלו מהתקשורת הזרה ולא מהפלסטינית, שם עדיין לא דווח על כך שהתקבלה החלטה סופית בעניינו.

למרות הסערה הפוליטית, שיחת היום ברמאללה - כמו גם ברצועת עזה, היא דווקא על המנצח הפלסטיני בתחרות הכשרונות ה"ערב איידול", שמגיע מעזה, ולא על איוש התפקיד השני בחשיבותו בממשל הפלסטיני.