"ה-CIA מאמן את המורדים הסורים"

רשת הטלוויזיה סי-בי-אס מדווחת כי סוכנות הביון האמריקנית מאמנת את המורדים הסורים בבסיסים סודיים בטורקיה ובירדן. על פי הדיווח, ארה"ב החלה לאמן את המורדים כבר בחודש נובמבר אשתקד. שלשום הודיע עיתון ה"טלגרף" הבריטי כי כוחות המורדים כבר קיבלו טילים מתקדמים נגד טנקים מסעודיה ומדינות ערביות נוספות

המורדים קיבלו טילים מתקדמים. אילוסטרציה (רויטרס)

סוכנות הביון האמריקנית, הסי-איי-איי, מאמנת קבוצות מורדים סורים בבסיסים סודיים בטורקיה וירדן - כך דיווחה רשת הטלוויזיה האמריקנית CBS. על פי הדיווח, ארה"ב החלה לאמן את המורדים כבר החל מסוף שנת 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האימונים כוללים שימוש בטילים נגד טנקים ומטוסים, אותם העניקו מדינות ערביות למורדים כדי שיוכלו להילחם בכוחות צבא אסד. עם זאת, למרות האימונים, השיגו לאחרונה כוחותיו של אסד שליטה אווירית מוחלטת במדינה.

המורדים זקוקים בדחיפות לסיוע אמריקני משמעותי על מנת להתמודד עם העליונות האווירית של כוחות אסד, וגם עם האמצעים הטכנולוגיים - אלו שמסייעים למשטר לאסוף מודיעין על תנועות המורדים.

האופוזיציה: "קיבלנו טילים נגד טנקים"

ה"טלגרף" הבריטי דיווח שלשום מפי מקורות בקרב המורדים בסוריה, שהכוחות המתנגדים לאסד כבר קיבלו טילי נ"ט מתקדמים מתוצרת רוסיה. הנשק לדבריהם הועבר מסעודיה, לאחר שזו קיבלה "אור ירוק" להעברה מארצות הברית. על פי הדיווח, כוחות האופוזיציה במדינה כבר עשו שימוש בנשק במהלך הקרבות בחלב.

בכך, מאשר הפרסום את הדיווחים שלפיהם הבית הלבן הסיר באופן לא-רשמי את אמברגו הנשק על בנות בריתו במפרץ הפרסי. עוד נאמר, כי קומץ מסוג הטילים, שנבזז על ידי כוחות המורדים מבסיסי משטרו של אסד כבר היה בשימוש האופוזיציה, אך כעת נוצר לו ביקוש גבוה. "כעת קיבלנו אספקה מסעודיה", אמר אחד ממנהיגי המורדים. "אמרו לנו שעוד כלי נשק בדרך, אפילו טילים מתקדמים יותר".