אסד: ישראל פועלת למען אל-קאעידה

נשיא סוריה באשר אסד בהתייחסות ראשונה לאחר התקיפה בשטח ארצו שיוחסה בתקשורת הזרה לישראל. בריאיון למגזין Foreign Affairs הוא טוען כי ישראל תומכת במורדים ובכך מסייעת לאינטרסים של ארגון הטרור האסלאמי

"ישראל פועלת למען אל-קאעידה" (AP)

התבטאות ראשונה של נשיא סוריה לאחר התקיפה שיוחסה לישראל בגולן הסורי: בריאיון למגזין האמריקני Foreign Affairs האשים בשאר אסד את ישראל בכך שהיא מעניקה תמיכה צבאית למורדים במשטרו. הריאיון המלא עמו יפורסם מחר (שני).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברור מאוד שישראל תומכת במורדים, כי בכל פעם שאנחנו מתקדמים במקום מסוים, הם תוקפים על מנת לערער את צבאנו", אמר אסד. "זו הסיבה לכך שיש אנשים בסוריה שמתבדחים ואומרים 'איך אתה יכול לומר שאין לאל קאעידה חיל אוויר? יש להם את חיל האוויר הישראלי".

"במלחמה תמיד יש הרס" (רויטרס)

במהלך הריאיון נשאל אסד על יציבות משטרו בזמן מלחמת האזרחים המשתוללת במדינה. "היו לנו הישגים בשנתיים האחרונות אבל אם אתה שואל אותי אם הכל מתנהל טוב, אני אומר שכל מלחמה היא רעה", הוא אומר. "אתה תמיד מפסיד, תמיד יש הרס במלחמה".

מחשש לירי: בטונדות הוצבו בצפון

בתוך כך נמשכת הכוננות בישראל מפני האפשרות שחיזבאללה ינסה לנקום על חיסולו של הגנרל האירני ומספר בכירי הארגון, בהם ג'יהאד מורנייה - בנו של קצין המבצעים לשעבר של הארגון שחוסל ב-2008.

משאיות מובילות בטונדות בצפון (גיא ורון)

ביממה האחרונה החלה מערכת הביטחון להציב בטונדות לאורך כבישי ביטחון וכבישים של יישובים הסמוכים לגבול עם לבנון - וזאת בעקבות חשש מפיגועי ירי לעבר רכבים הנעים במקום.

מוקדם יותר היום זיהו תצפיות של צה"ל דמויות חשודות מתקרבות לגדר הגבול. עקב כך הוקפצו כוחות רבים לגזרה וכוחות הביטחון חסמו לתנועה מספר צירי תנועה. לאחר כשעה הסתיים האירוע והוסר החשש.

כוחות הוקפצו לגבול הצפון (דוברות כב"ה חיפה)

במקביל התקבלו לאחרונה בחדר המצב של משרד החינוך שיחות רבות מהורים מודאגים בשל טיולים הנערכים בצפון. עקב כך החליטו כבר מספר בתי ספר לבטל טיולים בגליל ובגולן.