צפו: המורדים משתמשים בטילים שיקבלו מארה"ב

אחרי דיווח ה"דיילי טלגרף" לפיו הועברו לידי כוחות האופוזיציה בסוריה טילים מתקדמים מתוצרת רוסית, מוכיחים סרטונים כי המורדים עושים שימוש בטילים מעין אלה מזה חודשים. בתמונות נראים המורדים כשהם יורים את הטילים, העוקבים אחרי סימון אינפרא-אדום, אל עבר מטרות באזורי הקרבות בחלב

סרטונים שמגיעים מסוריה מראים את המורדים עושים שימוש ברקטות נגד טנקים מתוצרת רוסית, חודשים לפני שארה"ב נתנה "אור ירוק" לחימושם של מתנגדי אסד. הסרטונים מוכיחים כי הנשק הזה הגיע לידי הסורים כבר מזמן, אם כי לא בסיוע אמריקני.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטונים, שפורסמו כבר בחודשים ינואר ומרס, נראים המורדים מבצעים ירי באמצעות הרקטות, שנחשבות לבעלות יכולת פגיעה מדוייקת באופן יחסי. הרקטה פועלת כך שהיא עוקבת אחרי סימון אינפרא אדום המסייע לה לפגוע במטרה.

אתמול דיווח ה"טלגרף" הבריטי, מפי מקורות בקרב המורדים בסוריה, כי הכוחות המתנגדים לאסד קיבלו טילי נ"ט מתקדמים מתוצרת רוסיה. הנשק, לדבריהם, הועבר מסעודיה, לאחר שזו קיבלה "אור ירוק" להעברה מארצות הברית.

"טילים עם יכולת פגיעה מדוייקת" (יוטיוב)

בכך, אישר הפרסום לכאורה את הדיווחים שלפיהם הבית הלבן הסיר באופן לא-רשמי את אמברגו הנשק על בנות בריתו במפרץ הפרסי. עוד נאמר, כי קומץ מסוג הטילים, שנבזז על ידי כוחות המורדים מבסיסי משטרו של אסד כבר היה בשימוש האופוזיציה, אך כעת נוצר לו ביקוש גבוה. "כעת קיבלנו אספקה מסעודיה", אמר אחד ממנהיגי המורדים. "אמרו לנו שעוד כלי נשק בדרך, אפילו טילים מתקדמים יותר".

ארה"ב: "נעניק סיוע משמעותי לכוחות המורדים"

בעקבות "האקדח המעשן" לשימוש בנשק כימי בסוריה שהוכר לראשונה באופן רשמי על ידי ארה"ב, הצהירו בבית הלבן כי הנשיא האמריקני החליט להעניק סיוע משמעותי לכוחות המורדים. "אובמה יעניק סיוע ישיר לכוחות האופוזיציה. הסיוע יהיה בכמות גדולה הרבה יותר ממה שהענקנו עד כה", הוסיף רודס. בכיר בממשל שהתראיין לסוכנות הידיעות רויטרס הוסיף כי "למעשה, אובמה כבר קיבל את ההחלטה לחמש את המורדים בזמן הקרוב".

המורדים: "הנשק הועבר מסעודיה" (יוטיוב)

כבר לפני כחודשיים אמר אובמה כי ישנן ראיות לכך שמשטר אסד השתמש כנגד המורדים בגז מסוג "סארין", אך הוסיף כי הן אינן מצביעות על הנסיבות בהן נעשה השימוש בנשק. בתחילת השבוע הצהירו בכירים בממשל כי ישנן הוכחות ודאיות לכך שאסד עשה שימוש בגז מספר פעמים. ככל הנראה שההצהרה הלילה של הממשל האמריקני הגיעה לאור החשש בבית הלבן מהתחזקות אסד בתקופה האחרונה לאחר כיבוש העיר קוסייר מידי המורדים וההשתלטות המחודשת על קוניטרה.