יום השנה הרביעי למהפכה: 15 הרוגים במצרים

יום השנה לציון הפלת משטרו של הנשיא מובארק במצרים מסתיים עם לפחות 15 הרוגים בעימותים בין מפגינים לכוחות ביטחון בקהיר ובאלכסנדריה. עדי ראייה מדווחים על שוטרים בלבוש אזרחי שפתחו באש לעבר ריכוזי מפגינים, שהגיבו בידויי בקבוקי תבערה. הפעילים בשטח ממשיכים לקרוא להפלת המשטר בהנהגתו של הנשיא א-סיסי

"שוטרים בלבוש אזרחי יורים אש חיה". קהיר, (רויטרס)

יום דמים במצרים: לפחות 15 בני אדם נהרגו היום (ראשון) במדינה, במהלך המחאות האלימות לציון יום השנה להפלת משטרו של נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק. כוחות ביטחון כבדים עדיין פרוסים ברחבי הבירה קהיר. עדי ראייה מדווחים על שוטרים בלבוש אזרחי שפותחים באש חיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההמונים במצרים מדווחים על היום הקשה ביותר מאז עלייתו של הגנרל א-סיסי לשלטון. האבדות הגדולות נרשמו ברובע מאטאריה שבקהיר, שנחשב למעוז האחים המוסלמים. על פי דיווחי משרד הבריאות המצרי לפחות 9 בני אדם נהרגו בתקרית ירי בפרבר – בהם איש משטרה. עדי ראייה מדווחים כי כוחות מיוחדים פתחו באש חיה לעבר המפגינים, שהגיבו בהשלכת בקבוקי תבערה ובקריאה להפיכה מחודשת.

באלכסנדריה דווח על לפחות 6 הרוגים מירי של כוחות משטרה וצבא. התפוצצות של מטען נפץ גרמה לפציעתם של שני שוטרים שהוצבו מחוץ למועדון הספורט של קהיר.

כוחות ביטחון כבדים פרוסים ברחבי המדינה. (רויטרס)

רכבים משוריינים חסמו את צירי התנועה המרכזיים בבירה קהיר, לרבות הדרכים המובילות אל כיכר "תחריר" שנחשבת לסמל המחאה. תקריות דמים רבות נרשמו גם בשנה שעברה, בהפגנות לציון מחאות 2011 שהובילו להפלת המשטר במצרים.