אתר ברפובליקה האסלאמית "סימן" את יאיר ואבנר

בטהרן מגיבים לחיסול הבכירים האירנים בתקיפה בסוריה, בינתיים - ברשת. בטור שפרסם אתר חדשות הנחשב מקורב למשמרות המהפכה, סומנו שני בניו של רה"מ נתניהו כיעד לגיטימי לחיסול כחלק מאפשרויות התגמול שיש להעלות על הפרק. גם בניהם של ראשי הממשלה אולמרט ושרון זכו לטיפול דומה

משחררים קיטור ברשת. עיבוד התמונה מתוך הט (משרק ניוז)

חיסול הבכירים האירנים בשבוע שעבר על אדמת סוריה ממשיכה להכעיס את הממשל באירן, שם מייחסים את הפעולה לישראל. לאחר איומי הנקמה המפורשים שנשמעו מכיוון טהרן, מציגים שם היום (ראשון) שורה של פעולות תגמול אפשריות נגד בני משפחתם של ראשי ממשלות ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטור דעה שפרסם הבוקר אתר החדשות "משרק ניוז", הנחשב מקורב למשמרות המהפכה, הוצגו חלק מיעדי בנק המטרות שנלקחות בחשבון בתגובה למה שמכנים באירן "התוקפנות הישראלית" בדמותם של בני משפחות ראשי הממשלה האחרונים, בהם בנימין נתניהו, אהוד אולמרט ואריאל שרון המנוח.

להמחשת האיום, צורפו למאמר תמונותיהם של יאיר ואבנר נתניהו כשהם נצפים מבעד לכוונת של רובה צלפים. לתיאור הגרפי נלווה גם טקסט ובו פירוט "מודיעיני" על אודות השניים, אם כי חיפוש קצר ברשת הוכיח כי המידע כולו לקוח בוויקיפדיה. בין שאר הפרטים שהובאו בטור ניתן למצוא גם תמונות מיום גיוסם של שני הבנים לבית נתניהו לצה"ל ותמונות מתוך פגישות שערכו השניים עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה.

גם שאול אולמרט, עומרי וגלעד שרון, בניהם של ראשי הממשלה לשעבר, זכו לטיפול דומה כשהוצגו בתמונות שונות כמטרות לחיסול.

אמש התייחס בכיר משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה וקרא לנקוט נגדה "פעולה מיוחדת ואיכותית". בדברים שאמר לסוכנות הידיעות האירנית "פארס" אמר סלאמי כי המשטר באירן יגיב על התקיפה הנפשעת במהלך ברור.