אלפי חיילים אירנים בדרך לגולן?

האינדיפנדנט הבריטי מדווח כי אירן החליטה לשלוח 4,000 מחיילי משמרות המהפכה לסוריה - זאת במטרה להבטיח את המשך שרידותו של שלטון אסד. "הם לא יחששו לסייע לפתוח חזית בגולן", אמר בכיר סורי לעיתון

על רקע כוונת ארה"ב לחמש את המורדים בסוריה, התקבלה החלטה באירן לשלוח 4,000 מחיילי משמרות המהפכה לסוריה כדי לתמוך במאבקו של הנשיא באשר אסד - כך מדווח האינדיפנדנט הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן מחויבת כעת לחלוטין למנוע את נפילת המשטר", אמר לעיתון גורם ביטחוני סורי המקורב לשלטון בטהרן. לדבריו, התמיכה של הרפובליקה האסלאמית עשויה לכלול גם פתיחת חזית חדשה נגד ישראל ברמת הגולן.

הדיווח הזה מתפרסם זמן קצר לאחר בחירתו של חסן רוחאני לנשיא אירן. בחירתו של רוחאני, מי שנחשב למתון מבין המועמדים התקבלה על ידי מדינות המערב באיפוק רב - ככל הנראה מתוך ידיעה שאת אחיזתו של האייתולה חמנאי במשטר בטהרן יהיה כמעט בלתי ניתן לרסן.

לפני מספר ימים הצהירו גורמים בוושינגטון כי על פי הערכות של קהילת המודיעין במערב, כוחותיו של אסד עשו שימוש בגז "סארין" במאבקם נגד המורדים. "בין 100 ל-150 בני אדם נהרגו כתוצאה מהשימוש בנשק הכימי הזה", אמר סגן היועץ לביטחון לאומי של הנשיא אובמה.

באותה הצהרה, טען היועץ הבכיר כי אובמה החליט להעניק סיוע משמעותי לכוחות המורדים. בכיר נוסף בממשל האמריקני הצהיר בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי הנשיא כבר קיבל את ההחלטה לחמש את המורדים בזמן הקרוב.