צפו: אוטו יד ראשונה, תוצרת עזה

תושב הרצועה החליט שהמצב בעזה לא ימנע ממנו רכב פרטי משלו, ובעזרת מנוע של קלנועית ישראלית וחלקי חילוף הוא בנה רכב בכוחות עצמו. מזגן או חגורות בטיחות אין אמנם, גם דלתות הן בגדר המלצה, אבל האוטו נוסע, ואפילו לא רע

מוכר? הרכב העזתי הראשון (יו-טיוב)

בשנות ה-90 שטחי הרשות הפלסטינית היו ידועים כמקום שבו פורקו עשרות אלפי מכוניות גנובות מישראלים, בימים שלפני גדר ההפרדה. כעת, נראה כי לפחות תושב אחד מעזה מנסה לשנות את התדמית הפלסטינית ולהרכיב מכונית בעזה, בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכירו את המכונית הראשונה מתוצרת עזה מודל 2013. פאר היצירה העזתית אמנם לא עוברת את ה-80 קמ"ש- אבל נוסעת בלי תקלות, כך לפחות על פי היצרן. מפתח הרכב, עלא אבו רידה, תושב ח'אן יונס שבדרום הרצועה, סיפר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי בעזרת הידע והניסיון שרכש במשך השנים כמכונאי וכפחח רכב הצליח להרכיב את המכונית. 

 

 

 

ומה יש בה? על פי אבו אידה המכונית מורכבת ממנוע של קלנועית ישראלית ומחלפים שונים שנמצאו ברשותו. עכשיו החלום של עלא הוא למכור את הפטנט ליזמים ולתעשיינים מקומיים כדי שיפתחו מפעל לייצור רכבים על בסיס הדגם שבנה.

בשנה שעברה: רכב חשמלי ראשון ברצועה

נדמה שמלבד תעשיית ההברחות, גם מקבילתה של הרכב ברצועה פורחת. לפני כשנה הראנו לכם פרויקט ירוק וחסכני, גם כן תוצרת עזה - הרכב החשמלי הראשון.