דיווח: "דאע"ש הוציא להורג את אחד השבויים היפנים"

בסרטון מצמרר נוסף שמתפרסם ברשתות החברתיות נראה אחד השבויים היפנים כשהוא אוחז בתמונת חברו שראשו נערף. הוא מתחנן על חייו ומציג את הדרישה החדשה של המדינה האסלאמית עבורו: שחרור אסירה מירדן

מתוך סרטון הזוועה של דאע"ש (הרשתות החברתיות)

ארגון המדינה האסלאמית הוציא להורג את אחד השבויים היפנים שבהם החזיק - כך עולה מסרטון שפרסמו פעילי דאע"ש ברשתות החברתיות. במסר קולי שהועבר גם למשפחתו של השבוי השני, קנג'י גוטו ג'וגו, הוא נראה כשהוא מתחנן על חייו ומבקש להפעיל לחץ על ממשלתו כדי להביא לשחרורו. מהימנותו של הסרטון אינה ברורה, וגם הרשויות ביפן בודקות את הנושא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'וגו נראה בתמונת סטילס כשהוא אוחז בתמונתו של חברו שהוצא להורג. הוא נשמע כשהוא מאשים את ראש ממשלת יפן שינזו אבה בכך שלא נענה לדרישת הארגון לשלם 200 מיליון דולר עבור שחרור השניים, ומציג את הדרישה החדשה של דאע"ש עבורו - שחרור אסירה המוחזקת בידי השלטונות בירדן.

"אבה, הרגת את הארונה, לא התייחסת ברצינות לאיומים של שוביי ולא פעלת בתוך 72 השעות שניתנו לך", נשמע החטוף היפני בסרטון המצמרר. "וויקה, אשתי האהובה, אני אוהב אותך ואני מתגעגע לשתי בנותיי. בבקשה אל תיתנו לאבה, לפעול באופן דומה גם במקרה שלי".

השבויים היפנים, ארכיון (הרשתות החברתיות)

"אל תוותרו - משפחתי, חברי ועמיתיי בתקשורת החופשית, כולכם חייבים להמשיך להפעיל לחץ על ממשלתנו", קורא השבוי היפני. "הדרישה שלהם קלה יותר, הם הוגנים. הם לא רוצים יותר כסף, אז אתם לא חייבים לדאוג לגבי מימון טרור, הם רק רוצים את שחרורם של אסיריהם".

השבוי היפני מסביר כי הדרישה של המדינה האסלאמית פשוטה וכי שחרורו אפשרי - ומזהיר כי גורלו יהיה דומה לזה של חברו אם גם הפעם ממשלתו לא תענה לדרישת הארגון. "אלה יכולות להיות שעותיי האחרונות בעולם הזה, ייתכן ואתם שומעים אדם מת מדבר, אל תיתנו להן להיות מילותיי האחרונות שתשמעו אי פעם, אל תתנו לאבה להרוג אותי".