יועצת בכירה לאסד: "ישראל מפעילה מסתערבים בסוריה"

היועצת המדינית של הנשיא אסד טוענת בריאיון לרשת "אל מיאדין" כי ישראל מפעילה כוחות שלוקחים חלק פעיל בלחימה בצידה הסורי של רמת הגולן. "ישנם סימנים לכך שלא מדובר במורדים אלא בישראלים", אמרה והוסיפה: "לא נמנע כל התנגדות חמושה שתצא מהגולן"

הקרבות השבוע בקוניטרה (גדעון וקנין)

על רקע קרבות עזים בין המורדים לבין צבא אסד על השליטה במעבר קוניטרה, העניקה יועצת בכירה לאסד ריאיון לערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, ובו היא טוענת כי כוחות ישראלים לוקחים חלק פעיל בלחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כאשר אנו שומעים בתקשורת שמורדים הועברו לטיפול רפואי בישראל, אני אומרת שייתכן כי מדובר במסתערבים", אמרה בות'יינה שעבאן, היועצת המדינית של אסד ואחת הדמויות המקורבות ביותר לנשיא. "האמת היא שיש מספר סימנים לכך שלא מדובר במורדים אלא בישראלים".

שעבאן הוסיפה כי "אין ספק שהמטרות של המורדים תואמות את המטרות של ישראל, גם אם אין מי שמנהל ומתאם זאת בפועל". לדבריה, ישראל היא המרוויחה הגדולה ביותר מהמתקפה של המורדים על קוניטרה.

"לא נמנע התנגדות חמושה בגולן"

קרבות עזים סמוך לקוניטרה, השבוע (רויטרס)
היועצת של אסד התייחסה גם לאיומים האחרונים מצד השלטון בדמשק על פתיחת חזית התנגדות ברמת הגולן, ואמרה כי "המגמה שלנו כעת היא להבין איזה סוג של התנגדות נחוץ בגולן. המשטר לא ימנע כל התנגדות שתצא מהגולן".

לדברי שעבאן, מדינות המערב מתערבות בסוריה בניסיון לכפות אג'נדה חדשה וארוכת שנים על המזרח התיכון ולשרטט מחדש את הגבולות באזור. שעבאן התייחסה לנסיגת הכוח האוסטרי מרמת הגולן ולסירוב של האו"ם להכניס כוחות רוסים במקומם: "חילוקי הדעות בין האירופאים לבין עצמם בנוגע למצב בסוריה משפיעים על מבנה כוח אונדו"ף בגולן. העדות הטובה ביותר לכך היא הסירוב להכניס כוחות רוסים במקום הכוחות האוסטרים".

שלשום פרצו קרבות עזים בין המורדים לבין צבא סוריה באזור מעבר קוניטרה, והכל לעיני תושבי רמת הגולן המודאגים. תחילה טענו המורדים כי הצליחו להשתלט על צידו הסורי של הגבול, אך כוחות אסד השיבו לעברם אש כבדה והשתלטו מחדש על עמדותיהם.