מנהיג אל קאיעדה קורא לסורים להפיל את אסד

מלחמת האזרחים בסוריה מסעירה את העולם הערבי כולו: יורשו של בן לאדן קרא היום לאזרחי סוריה להפיל את משטר הנשיא. אל זוואהירי יצא גם נגד ישראל וארה"ב, ואמר: "אמריקה היא סוכנת של בני בריתה של אלו שרוצים לשפוך את דמכם, לטובת ביטחונה של מדינת ישראל"

יממה לאחר שכוחות אסד, בשיתוף אנשי החיזבללה, השתלטו על עיירת הגבול קוסייר - מנהיג אל קאעידה, איימאן אל זוואהירי, קרא היום לאזרחי סוריה להפיל את שלטונו של הנשיא אסד ולסכל את התכנית האמריקנית לדבריו, להקים "מדינת קבלן" שתשרת את האינטרסים של ארה"ב במזרח התיכון ותגן על ביטחונה של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעת מוקלטת שאורכה למעלה מעשרים דקות אמר אל זוואהירי כי הדרך היחידה לפתור את הבעיה הפלסטינית היא בעזרת מלחמת ג'יהאד נגד הכובש הציוני: "אריות הלבאנט, התאחדו סביב המטרה הנעלה, תתגברו על המכשולים הסיעתיים. אמריקה היא סוכנת של בני בריתה, של אלו שרוצים לשפוך את דמכם ואת דמם של ילדיכם ושל נשותיכם".

בהודעה המוקלטת, שפורסמה היום באתר מוסלמי, הזהיר מנהיג ארגון אל קאעידה את מאמיניו כי "בכוונת ארה"ב להפיל את משטר הבעת' ולהקים ממשל שנאמן לאינטרסים הביטחוניים של ישראל". בהודעה ביקר אל זוואהירי את אירן על תמיכתה באסד, ואמר: "הלחימה בסוריה חשפה את פניה המכוערים של איראן".

אל זוואהירי הוא מטיף מוסלמי סוני ממוצא מצרי שהפך למנהיג אל קעידה אחרי חיסולו של אוסמה בין לאדן. בשבוע שעבר מנהיג ומטיף סוני נוסף, השיח' יוסוף אל קראדאווי, קרא למלחמת ג'יהאד נגד אסד ובני בריתו השיעים מהחיזבאללה.