סוריה: צבא אסד השתלט על העיר קוסייר

הטלוויזיה הממלכתית בסוריה דיווחה כי כוחותיו של הנשיא השלימו את ההשתלטות על העיר, הממוקמת סמוך לגבול עם לבנון, ומהווה ציר אסטרטגי שדרכו מועברים נשק ואספקה לוגיסטית למורדים. בשבועות האחרונים נערכו קרבות עזים סביב השליטה בעיר בהשתתפות אלפי לוחמי חיזבאללה המסייעים למשטר אסד

מכה קשה לאופוזיציה הסורית: הטלוויזיה הממלכתית במדינה מדווחת כי במהלך הלילה הצליחו כוחותיו של הנשיא אסד להשתלט על העיר קוסייר, סמוך לגבול לבנון, המשמשת כציר מרכזי ואסטרטגי של המורדים. בשבועות האחרונים מתנהלים קרבות עזים סביב השליטה בעיר, שבהם לוקחים חלק אלפי לוחמי חיזבאללה המסייעים לאסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הצלחנו להחזיר לידינו את השליטה באופן מלא בעיר ולהשיב את השקט והיציבות לאזור", דיווחה הבוקר הטלוויזיה הממלכתית בסוריה. מדובר בקרב אולי הכי גדול במלחמת האזרחים הסורית עד עכשיו, שבו לוקחים חלק בשבועות האחרונים כ-15,000 לוחמים. הבוקר על פי הדיווחים בסוריה, השכונה הצפונית של העיר נכבשה על ידי צבא אסד, ובכך נחסם ציר מרכזי של העברת נשק למורדים.

מנגד, דובר צבא המורדים הטיל את הדיווח בספק. בריאיון לרשת אל ג'זירה, אמר הדובר כי המורדים אכן איבדו שטחים מן העיר, אך הלחימה בקוסייר לטענתו עדיין נמשכת.

תושבי קוסייר הפצועים (רויטרס)

סדרה של הישגים לאסד

זוהי הצלחה ראשונה של המכבש שמפעילים לאחרונה צבא סוריה ולוחמי החיזבאללה, שדוחקים את המורדים באזור דמשק ובחומס, ואולי בקרוב גם באזור חלב.

בשלב זה עדיין אי אפשר לדבר על הכרעה במלחמת האזרחים ואסד עדיין לא מתקרב לניצחון. עם זאת, השיגו כוחותיו סדרה של הישגים טקטיים בעזרת חיזבאללה ואירן, מה שמונע מהמורדים ליצור התקפות נגד של ממש. בהיעדר התערבות זרה, הכף תמשיך ותיטה לכיוון אסד.