בעל החנות שהפך סלב: אני לא מורסי

חאג' רמדאן, בעל חנות בשוק של צפון קהיר, דומה לנשיא מצרים כשתי טיפות מים. לפני עליית האחים המוסלמים לשלטון הוא היה אחד האנשים העסוקים בשוק עבאסיה, אבל היום הוא סלבריטאי של ממש. אנשים מגיעים רק כדי להצטלם עמו

חאג' רמדאן הוא בעל דוכן מוצרי העור הפופולארי ביותר בשוק של צפון קהיר, ברחוב אל עבאסיה. זה לא בגלל המחירים שהוא מציע וגם לא בעקבות היחס החביב שהוא מעניק לכל קונה. האנשים מגיעים להצטלם, לשוחח ולראות אותו בגלל סיבה אחרת - הוא דומה כשתי טיפות מים לנשיא מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ידעתי שאנחנו כל כך דומים עד הבחירות, בבחירות ראיתי שהוא דומה לי וגם אהבתי את הדעות שלו ולכן הצבעתי עבורו", אומר רמדאן, שהפך לסלבריטאי ולאיש הכי מפורסם בשוק.

אבל, לדמיון יש גם צדדים שליליים, שאחד מהם הוא שהדוכן של רמדאן הפך למקום שבו אנשים באים לנהל ויכוחים פוליטיים. בעיה נוספת עבור רמדאן היא שמתנגדיו של מורסי לא מוכנים לקנות אצלו. "מישהו בא לקנות ואז כשהוא ראה אותי הוא אמר 'אני לא מתכוון לקנות כאן בשום אופן, אף פעם'".

לפני מספר שבועות הגיע רמדאן לאירוע של תנועת האחים המוסלמים בצפון קהיר כשגלבייה לגופו והקהל, כולל הכרוז, חשב שמדובר בהפתעה של הנשיא. "הכרוז אמר, הנה מגיע הנשיא מורסי , אנשים באו, בירכו אותי ונישקו אותי", הוא מספר. "אמרתי , זה לא אני. פחדתי שיעצרו אותי על התחזות".