הקרבות בסוריה חצו את הגבול ללבנון

המורדים מעבירים את הקרבות מול אנשי חיזבאללה לשטח לבנון ועל פי הדיווחים מביירות סוף השבוע היה הקטלני ביותר מאז תחילת הקרבות עם 15 הרוגים. בעולם הסוני קראו אמש למלחמת קודש נגד אסד וחיזבאללה

אסאד ונסראללה - ברית קטלנית (AP)

הלחימה בסוריה שוב זולגת ללבנון, שם נהרגו במהלך הלילה לפחות 15 בני אדם בקרבות בין המורדים הסורים לאנשי חיזבאללה - כך טוענים היום גורמים רשמיים בביירות. בנוסף, נורו מסוריה 15-18 פגזי מרגמה לעבר העיר בעלבק - מעוז חיבאללה הממוקם במרחק של שני קילומטרים מהגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המלחמה בסוריה, שנמשכת מזה שנתיים גולשת לשכנה לבנון בחודשים האחרונים. בעקבות הסכסוך  העקוב מדם, שבו יש מעורבות פעילה של לוחמי חיזבאללה לצד כוחות אסד, התפתחו קרבות גם בעיר הצפונית טריפולי ובשבוע שעבר התפוצצו פגזים בשכונת הדאחיה בביירות המהווה מעוז של חיזבאלה.

הקרבות בסוף השבוע האחרון נערכו בעין אל זועזה, מובלעת לבנונית בסוריה, שעל פי הפרסומים בלבנון הפכה לנקודה שבה כוחות המורדים עורכים מארבים לאנשי חיזבללה, שעוברים את הגבול לכיוון סוריה ובשבוע האחרון - בעיקר לכיוון העיר קוסייר. המורדים אמרו שימשיכו לבצע מתקפות בתוך שטחה של לבנון בתגובה לתמיכת ארגון חיזבללה באסד.

מלחמת קודש סונית

באו"ם טוענים ש-1500 פצועים לכודים בעיר קוסייר אחרי שבועיים של לחימה עזה, רבים מהם אזרחים שלא יכולים לקבל טיפול - גם לא אחרי בקשת ארגון הצלב האדום.

שר החוץ הצרפתי לורין פביוס אמר היום שצריך לנסות ולקדם כינוס ועידה בינלאומית, שתיערך ככל הנראה בחודש יולי הקרוב, כדי להביא להפסקת אש במדינה. זאת, אחרי שהיוזמה הרוסית -אמריקנית לא מצליחה לצבור תאוצה ולא זוכה לתמיכה של כוחות האופוזיציה הלוחמים בסוריה. "זה לא נוגע רק לישיבה סביב שולחן עגול ושאלות לגבי מה שניתן לעשות שם, אנו צריכים להתכונן וזו הסיבה שלפי דעתי - חודש יולי יהיה תאריך מתאים", אמר פביוס.

לסכסוך בסוריה יש גם חזית דתית פנים אסלאמית. אמש, קרא השייח' יוסף על קאראדווי, אחד המנהיגים הבולטים של העולם הסוני, למלחמת קודש נגד אנשיו של אסד המשתייכים לזרם העלאווי (זרם שיעי באסלאם).