מצרים: הוראה לפזר את הפרלמנט

המתיחות בין הפרלמנט המצרי, בהנהגתם של האחים המוסלמים, למערכת המשפט המצרי, שרבים מאנשיה כיהנו עוד בימי שלטון מובראק, עולה מדרגה. בית המשפט החוקתי קבע כי הבית העליון של הפרלמנט לא נבחר כחוק והורה כי יש לפזרו - אך לא כעת. הנשיא מורסי אומר שבחירות באוקטובר יתקנו את המצב

הבית העליון של הפרלמנט המצרי (רויטרס)

בית המשפט החוקתי במצרים הכריז היום כי החוק שעל פיו נבחר הבית העליון של הפרלמנט במדינה הוא חוק שאינו טועם את החוקה המצרית. עם זאת, הבהיר בית המשפט שבשלב זה הבית העליון לא יפוזר עד שייבחר פרלמנט חדש - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפסיקה שפורסמה היום, הבית העליון של הפרלמנט המצרי - מועצת השורה, תתפזר כשייבחר פרלמנט חדש - בחירות שעדיין לא ברור מתי ייערכו. הנשיא מוחמד מורסי אמר כי הבחירות לפרלמנט חדש ייערכו בחודש אוקטובר הקרוב.

במצרים חוששים שהפסיקה של בית המשפט החוקתי תעורר את זעם אנשי מפלגת האחים המוסלמים, שמנסה לקדם חקיקה שתוציא את אחרוני האנשים והגופים שפועלים מתקופת שלטונו של חוסני מובארק.

בית המשפט החוקתי המצרי פסק בעבר נגד הגוף שנבחר לחבר חוקה למצרים, בחודש דצמבר האחרון. החוקה מעצבת את החוק המצרי על פי נקודת המבט של הנשיא המצרי ומפלגתו - האחים המוסלמים.