"ארה"ב היא זו שתומכת בטרור"

לאחר פרסום דוח מחלקת המדינה האמריקנית, שמאשים את אירן בתמיכה בטרור מחוץ לגבולותיה, אירן משיבה אש. "ארה"ב היא זו שתומכת בטרור. אין לה זכות להכריז על אף מדינה כתומכת בטרור כל עוד היא ממשיכה לתמוך בטרור הישראלי", אמר דובר משלחת אירן לאו"ם אלירזה מיריוספי

אירן תוקפת חזרה. ארכיון (AP)

אירן דחתה את טענות דוח מחלקת המדינה האמריקנית לפיה אירן מגבירה את תמיכתה בטרור מחוץ לגבולותיה, ואמרה בתגובה כי ארה"ב היא זאת שמגבה ארגוני טרור במזרח התיכון.
"אירן הייתה קורבן טרור בעצמה, על ידי אלו שמממנים ארגוני טרור. כתוצאה, נהרגו אלפי איראנים חפים מפשע", אמר אלירזה מיריוספי, דובר משלחת אירן לאו"ם. מיריוספי אף הוסיף כי "אנו מעורבים רבות במלחמה נגד הטרור, ואנו שותפים בארגונים בין לאומיים רבים שנלחמים נגדו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חשוב לציין שלארה"ב אין שום זכות להכריז על אף מדינה כתומכת בטרור, כל עוד היא תומכת בטרור, כדוגמת התמיכה שלה בטרור שמבצעת ישראל", הוסיף מיריוספי.

לפי הדוח שפורסם שלשום, הגורם שעומד מאחורי סדרה של פיגועי טרור שהתרחשו באירופה ובאסיה בזמן האחרון הוא ארגון החיזבאללה שנתמך על ידי אירן. בסדרת הפיגועים נכלל גם הפיגוע שהביא למותם של 5 ישראלים בבולגריה בחודש יולי אשתקד. לאחר הפיגוע בבולגריה, שגריר אירן לאו"ם הכחיש קשר בין מדינתו לפיגוע הטרור, והאשים את ישראל בגרימת הפיגוע. "מעולם לא פגענו וגם לא נפגע בחיי חפים מפשע", אמר אז השגריר מוחמד קזאי.

שגריר אירן לאו"ם מיריוספי התייחס גם לכך שארה"ב הוציאה מרשימת ארגוני הטרור שלה ארגון בשם MEK, ארגון אופוזיציה איראני שקורא להפלת השלטון במדינה, ואמר כי "הוצאת הארגון מרשימת ארגוני הטרור, ובנוסף העובדה שוושינגטון מאפשרת לארגון לנהל לוביסטים אצלה, מצביעה על כך שארה"ב היא בעלת מוסר כפול. האמריקנים יגנו את הטרור רק אם זה באג'נדה הפוליטית שלהם".

דוח מחלקת המדינה האמריקנית יצא בעוד נציגים מארה"ב ואירופה מדווחים על כך שארגון החיזבאללה, יחד עם אירן, לקחו צעד קדימה בכל הנוגע לתמיכה צבאית בכוחותיו של אסד בסוריה.