המורדים בסוריה נגד נציגיהם בעולם

מורד נגד מורד: הודעה שמשחררים היום כמה מנציגי המורדים בסוריה, נגד קואליציית האופוזיציה הסורית עצמה שמכונסת בחו"ל, רק חושפת את עומק הפערים והסכסוכים בצמרת ההתנגדות לאסד. כשבקרע דיבורים אמריקנים ורוסים על גיבוש וועידת שלום עם נציגי המשטר, הם טוענים היום – "המצב הוביל להתערבות בינלאומית לא רצויה"

המורדים הנלחמים בסוריה נגד משטר אסד תוקפים היום את הנהגת האופוזיציה הסורית הנמצאת מחוץ לגבולות המדינה. על פי הכרזת "התנועה המהפכנית הסורית", "הקואליציה הלאומית נכשלה בייצוג ההפיכה הסורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הביקורת הזו מגיע על רקע המאמץ הרוסי -אמריקני לכנס ועידה בינלאומית בנושא סוריה בחודש הבא בג'נווה שבשווייץ.

בהצהרה, שפורסמה על ידי מנהיגי ארבעה ארגונים שלוחמים נגד כוחות אסד, נכתב: "הקואליציה הלאומית למהפכה הסורית וכוחות האופוזיציה לא מסוגלים למלא את המחויבות שלהם בגלל חוסר התיאום הנמשך ביניהן".

ההודעה מדגישה את הפילוג בין הקבוצות ואת הכישלון בבחירת נציגים מוסכמים שיישלחו לשאת ולתת במסגרת ניסיונות גיבוש הסכם הפסקת אש. "המצב הוביל להתערבות הבלתי רצויה של כוחות בינלאומיים וגופים אזוריים שלא מכבדים את האינטרסים של סוריה", הבהירו נציגי המורדים הסורים.

שניים רבים - השלישי לוקח? אסד (AP)

"ההצהרה היא ביטוי ברור ראשון לבעיות באופוזיציה הסורית, שמתמודדת היום עם אתגרים שמציבה הקהילה הבינלאומית" אומר ג'ים מוייר, כתב הבי בי סי בביירות שמלווה את חקירת האו"ם לגבי ביצוע פשעים נגד האנושות בסוריה.