המשוחרר מעסקת שליט שחזר לטרור

כך נראה גלגולו של אסיר – איימן שראונה נידון בישראל ל-38 שנים בעקבות עסוקו בפעילות טרור, אך השיג את שחרורו במסגרת העסקה להחזרת החייל החטוף גלעד שליט. כוחות הביטחון עצרו אותו שוב לאחר מכן, אך שביתת רעב ארוכה הובילה אותו לחתום עסקת טיעון שאפשרה את שחרורו וגירושו לעזה. כעת הוא שוב נראה במדי הקרב של חמאס

האיש ששוחרר, נעצר, שבת רעב, שוחרר - וחזר לטרור: איימן שראונה, מי שהפך בחודשים האחרונים לסמל שנצרב בתודעה הפלסטינית לאחר ששבת 261 יום רעב וחתם על עסקת שחרור עם ישראל, נראה כמי שחזר לפעילות טרור, לבוש במדי הזרוע הצבאית של חמאס, בסרטון חדש שהופץ ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני חודשיים פרץ בשטחים גל של הפגנות כהזדהות עם שביתת רעב של שני אסירים, שנעצרו לאחר ששוחררו בעסקת שליט. אחד מהם הוא איימן שראונה, שחתם על הסדר טיעון, גורש לעזה, וכעת חזר לעסוק בטרור.

על שראונה נגזרו במקור עונש מאסר של 38 שנים, אך הוא שוחרר בעסקת שליט. אחרי שנעצר שוב, הוא פתח בשביתת רעב ארוכה, הגיע לעסקת טיעון עם ישראל, וגורש לעזה לעשר שנים.

רק השבוע יוצאים משם תמונות חדשות המתעדות אותו עם אנשי גדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. בין היתר, הוא מסתובב איתם חמוש, "שומר" על גבול רצועת עזה ומדבר. "המסר שלנו אל הכיבוש ברור", אומר שראיינה למצלמות, "אנחנו נמצאים כאן כדי להגן על אדמתנו ועל כבודנו".

"נשחרר את אל-אקצה ואת הגדה המערבית", הוא מוסיף, "כל פלסטין, מהים ועד הנהר תשוחרר, ונשחרר גם את אחינו האסירים". כעת עלולה להיות לו בעיה לחזור לגדה המערבית, לאור התמונות האלה. קשה לומר עד כמה התמונות אמיתיות, או אם מדובר רק ביחסי ציבור או תעמולה.

שראונה, כפי שנראה בסרטון (חדשות 2)

עד כה, חלק ממשוחררי עסקת שליט הצטלמו בפוזיציה כזו, אחרים נמנעו מלהצטלם עם נשקים. התנאי עם שחרורו של שראונה היה שהוא ישוב לגדה אחרי עשר שנים רק אם יתברר שהוא לא שב לפעילות טרור. לאחר הסרטון הזה, עוד עשר שנים או פחות, אנשי השב"כ יצטרכו להחליט אם התמונות האלה נופלות תחת ההגדרה פעילות טרור.