צבא אסד והחיזבאללה במתקפה כבדה על העיירה קוסייר: "הם מפציצים כל בית ובית"

הקרב על העיירה קוסייר עולה מדרגה: עיר המפתח שעל גבול הלבנון נמצאת מזה כשבוע תחת מתקפה בלתי מתפשרת של צבא אסד וחיזבאללה, ומספר ההרוגים במקום רק הולך ועולה. "מאז תחילת הלחימה לא הייתה מתקפה כל כך כבדה", טוענים המורדים

תושבי קוסייר הפצועים (רויטרס)

אסד נלחם בכל הכוח על עיר המפתח: צבא סוריה פתח במתקפה ארטילרית בת שלוש חזיתות על העיירה קוסייר שעל גבול הלבנון במטרה להניס את המורדים שהשתלטו על העיר ולהשיב את השליטה בה לכוחותיו של הנשיא הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי כמה מארגוני המורדים במקום, הם נתונים תחת הפגזה כבדה של הצבא הסורי ושל כוחות חיזבאללה מכיוון לבנון וכי עד כה יש במקום כבר 22 הרוגים, רובם משתיכים לכוחות המורדים.

פעילי ארגוני המורדים במקום מדווחים על הפצצות כבדות החל משעות הבוקר המוקדמות, שכללו גם ירי של רקטות, טילי קרקע-קרקע וירי ארטילרי מאסיבי. "לא ראינו תקיפה כזו מאז שהחלה המערכה בסוריה. זה נראה כאילו הם מנסים לעבור מבית לבית ופשוט להשמיד אותו", סיפר מאלק עמאר, פעיל באחד מארגוני המורדים לרשת הטלוויזיה BBC.

"הם עוברים מבית לבית". חיילי הצבא הסורי (רויטרס)

עיירת מפתח בעלת חשיבות אסטרטגית

העיירה קוסייר היא בעלת חשיבות אסטרטגית גדולה מאוד ונראה שזו הסיבה שהקרב עליה כל כך קשה. העיירה ממוקמת על גבול הלבנון ומשמשת צינור אסטרטגי למורדים שדרכה ניתן להעביר נשק ולוחמים מלבנון. העיר חשובה מאוד מבחינה אסטרטגית גם לנשיא אסד, כיוון שהיא ממוקמת בין דמשק לאזור בו מרוכזת האוכלוסיה העלאווית ומרחק קצר מהכביש הראשי המחבר את הבירה דמשק לעיר חומס.

כלי התקשורת בסוריה אינם מציינים את מעורבותם של אנשי חיזבאללה בתקיפה, אולם בהמשך היום צפוי מזכ"ל הארגון חסן נסראללה להתייחס למעורבות של ארגונו בלחימה במדינה.