ארה"ב: :"הלחימה בסוריה עלולה לערער היציבות בלבנון"

ארצות הברית מגנה את מעורבות חיזבאללה בלחימה בסוריה ומזהירה כי היא מסכנת את ביטחונה ויציבותה של לבנון. בימים האחרונים נהרגו 23 בני אדם בטריפולי בקרבות בין תומכי ומתנגדי אסד. בתוך כך הגיש הלילה שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור תלונה על הירי הסורי לעבר ג'יפ צה"לי בתחילת השבוע

חשש מערעור נוסף ביציבות האזור (רויטרס)

ארצית הברית מביעה חשש כי המשך הלחימה בסוריה עלול לערער את היציבות בלבנון ובאזור כולו ומגנה בחריפות את התערבות חיזבאללה בקרבות. "ארצות הברית מודאגת מאוד מהמצב בלבנון", נמסר ממשרד החוץ האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המעורבות הגוברת של חיזבאללה בסוריה מערערת את לבנון ופוגעת במדיניות אי ההתערבות שלה", אמר הלילה פטריק ונטרל, ממלא מקום דובר מחלקת המדינה האמריקנית. "הפעולות של חיזבאללה מסכנות את לבנון בגלישה לתוך עימות זר".

ונטרל אמר את הדברים על רקע עימותים קשים בעיר טריפולי שבצפון לבנון, שם נהרגו בימים האחרונים 23 בני אדם בהתנגשויות אלימות בין תומכי ומתנגדי משטר אסד. "העימותים בטריפולי מהווים תזכורת בוטה לכך שהעימות בסוריה מהווה איום הולך וגובר ליציבות ולביטחון בלבנון", אמר ונטרל וקרא לכל הצדדים לנקוט באיפוק ולהימנע מפעולות שעלולות להסלים את המצב.

הבוקר: מתקפה נרחבת על אל-קוסייר

מעורבות גוברת של חיזבאללה בלחימה בסוריה (חדשות 2)
הבוקר פתח הצבא הסורי בהרעשה ארטילרית כבדה על העיירה אל-קוסייר, הנמצאת בסמוך לגבול עם לבנון. פעילי אופוזיציה בסוריה אומרים כי מדובר במתקפה הכבדה ביותר על העיר מאז החל הצבא בניסיונות לכיבוש העיר מידי המורדים בתחילת השבוע.

על פי דיווחים רבים, אנשי חיזבאללה לוחמים לצד הכוחות הסוריים בעיירה אל-קוסייר. העיירה נחשבת נקודה אסטרטגית במדינה, מכיוון שהיא מהווה מסדרון בין דמשק לים התיכון, דרכו ניתן להעביר אמצעי לחימה, תחמושת, ציוד ואספקה. בהמשך היום צפוי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לשאת נאום שבו יתייחס למצב בסוריה.

ישראל הגישה תלונה נגד סוריה באו"ם

בתוך כך שלח הלילה שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור איגרת תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, במחאה על הירי הסורי לעבר רכב צה"לי ברמת הגולן בתחילת השבוע. "הירי הסורי הוא הפרה בוטה של הסכמי הפרדת הכוחות בין ישראל לבין סוריה", כתב פרושאור.

"זו הפעם החמישית שבה כוח סורי מאותו מוצב יורה לעבר ישראל. התרענו בעבר כי לא נבליג - והפעם הפעלנו את זכותנו להגנה עצמית והשבנו אש", נכתב באיגרת. "הירי הוא חלק מהבמה לעורר פרובוקציה ומועצת הביטחון חייבת להטיל את האחריות על סוריה" הוסיף וציין כי ישראל תנקוט בכל הצעדים על מנת לשמור על ביטחונה וזכותה להגנה עצמית.