שוחררו אנשי הביטחון שנחטפו בסיני

המאבק על סיני נמשך: שבעת אנשי הביטחון המצרים שנחטפו בשבוע שעבר על ידי קיצוניים שוחררו במסגרת מבצע צבאי נרחב. הם יועברו בהמשך היום לקהיר שם ייפגשו עם בני משפחותיהם

שבעת אנשי הביטחון המצרים, שנחטפו על ידי קיצונים איסלאמיים בסיני בשבוע שעבר, שוחררו הבוקר במסגרת המבצע הצבאי הנרחב שעליו הורה הנשיא מורסי. דובר הצבא המצרי שהודיע על שחרורם אמר גם שמעבר רפיח ייפתח מחדש, לאחר שנותר סגור בשבוע האחרון מחשש שהחמושים יברחו לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התקשורת המצרית, השבעה שוחררו אחרי שמנהיגי שבטים בדואים מקומיים התערבו וגיבשו פשרה בין השלטונות וומנהיגי הארגונים האיסלאמיים. שבעת אנשי הביטחון הועברו לידי הצבא המצרי באזור העיר רפיח ויגיעו בהמשך היום לקהיר, שם ייפגשו עם משפחותיהם.

על פי דף הפייסבוק של דובר משרד הביטחון המצרי, השבעה שוחררו "כתוצאה ממאמצים של גורמי מודיעין בצבא בשיתוף עם מנהיגי שבטים והאנשים המכובדים בסיני".

ששת השוטרים והחייל המצרי נחטפו כדי להוות קלף מיקוח לשחרור אחד מראשי ארגוני הטרור בסיני - שאחראי לחטיפות ומקרי רצח רבים ב2011. האירוע מדגיש שוב את חוסר השליטה של מנגנוני הביטחון המצרים בנעשה בסיני. בישראל מקווים שהאירוע יגרום לנשיא המצרי להקדיש יותר תשומת לב לנעשה באזור - שהפך לשטח הנשלט בידי ארגוני טרור.

בסוף השבוע שלח הצבא המצרי יחידות רבות לשטחה של סיני, סגר את מעבר רפיח ואת צירי התנועה בחצי האי. מטרת כוחות הביטחון כעת היא לנסות למצואאת החמושים שעל פי החשד עדיין מסיירים, ולמעשה שולטים בשטח שבין אל-עריש לרפיח.