חמאס במסר לישראל: "מטעים את הורי הנעדרים"

רגע לפני יום הזיכרון, ארגון הטרור העזתי במסר המהווה לוחמה פסיכולוגית נגד ישראל: בערוץ הטלוויזיה של חמאס שודרה כיתובית ובה ציטוט של בכיר האומר כי "על נתניהו לערוך בדיקה מדוקדקת לגבי חייליו". המסר שנכתב בעברית עילגת נועד ככל הנראה לקדם עסקה לשחרור אסירים

פעילי חמאס, ארכיון (רויטרס)

שמונה חודשים לאחר מבצע "צוק איתן" בעזה, תנועת חמאס במסר של לוחמה פסיכולוגית במטרה לקדם עסקה מול ישראל לשחרור אסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחנת הטלוויזיה של ארגון הטרור העזתי הוצגה היום במשך דקות ארוכות כתובית שבה מצוטט בכיר בחמאס האומר: "על נתניהו לערוך בדיקה מדוקדקת לגבי חייליו ולהפסיק להטעות את משפחות הנעדרים".

מסר דומה בעברית עילגת הועלה גם לאתרי התנועה. בניסיון להבהיר את המסר המעורפל, הוסבר בתחנת אל-אקצא של חמאס כי ייתכן שלארגון "הפתעות" בנוגע לנעדרים בעזה, מבלי לפרט במה מדובר. אחד הדוברים בתחנה אף הגדיר זאת בעצמו כמהלך של לוחמה פסיכולוגית.

אמש אמר, רוחי מושתהא, אחד מבכירי חמאס ששוחרר בעסקת שליט, כי "חמאס לא תחשוף דבר לגבי גורל החיילים הנעדרים בעזה, ללא מחיר". כלומר, בכוונת הארגון להתמקח עם ישראל בדרך שבה חיזבאללה פעל בעסקאות קודמות.

הכיתוב המשודר (התקשורת הפלסטינית)

העיתוי של המסר הזה אינו מקרי, חמאס מנסה לנצל את הרגישות בציבור הישראלי סביב אירועי יום הזיכרון והתחקירים שמשודרים לאחרונה בעניין צוק איתן, זאת בניסיון להפעיל לחץ על הממשלה בישראל.