דף לנסראללה: להילחם יחד בישראל

ראש הזרוע הצבאית של חמאס, שעד היום לא ברור גורלו לאחר הניסיון לחסלו ב"צוק איתן", חתום על מכתב תנחומים שנשלח למזכ"ל חיזבאללה לאחר החיסול בסוריה. "צריך לאחד כוחות נגד האויב הציוני", נכתב

"בואו נתאחד". לוחמי חיזבאללה (AP)

חמישה חודשים אחרי ניסיון חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף חתום על מסר שיצא, לטענת חמאס, ממחבואו ברצועת עזה. דף חתום על מכתב תנחומים למזכ"ל חיזבאללה נסראללה בעקבות המתקפה בה נהרגו בכירי הארגון על אדמת סוריה - כך דיווח ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באיגרת תנחומים על החיסול שמיוחס לישראל קורא דף למזכ"ל חיזבאללה לשלב כוחות במערכה הבאה נגד ישראל. "על כל כוחות ההתנגדות לעשות יד אחת מול האויב הציוני ועוזריו", כתב דף לנסראללה. "ישראל היא האויב האמיתי של האומה המוסלמית וכל הרובים צריכים להיות מופנים אליו. צריך שהמערכה הבאה תנוהל ביחד ושתהיה אש צולבת מעל האדמה הכבושה".

כותב ממחבואו. דף (חדשות 2)

בעוד בישראל חוששים מתגובה לחיסול, גורמים בלבנון העבירו הבוקר מסר אזהרה לנסראללה שמא יחליט להגיב מתוך שטח המדינה. חבר סיעת "השינוי והרפורמה", נעמתאללה אבי נסר בהנהגת מישל עון, שותפו הקואליציוני של נסראללה מאז 2006, הזהיר בראיון כי "לחיזבאללה יש מספיק תבונה כדי לדעת היכן, כיצד ומתי יגיב על התקיפה שכוונה נגדו בקוניטרה".

חבר הפרלמנט הוסיף: "כולם מקווים שהתגובה תהיה מחוץ לאדמות לבנון בהתחשב בהשלכות של כל מלחמה על הכלכלה הלבנונית. בסופו של דבר, אנחנו סומכים על התבונה של הנהגת חיזבאללה". הוא גם הזהיר כי ישראל עלולה לבצע מעשה תוקפנות נגד לבנון לצרכים פנימיים, על רקע הבחירות.

גורמים המקורבים לחיזבאללה אמרו בתחילת השבוע כי התקבלה החלטה עקרונית להגיב על התקיפה בסוריה, בה נהרגו שישה מבכירי הארגון, דרך דרום לבנון. על פי הפרסומים, ההחלטה להגיב מקובלת על ציר ההתנגדות המשותף של אירן, סוריה וחיזבאללה.

אירן: "מחויבים להגיב על התוקפנות הישראלית"

לדברי הגורמים, תקיפת צה"ל לא תחליש את פעילות הארגון בגולן ולא תנתק בין זירות הפעילות של חיזבאללה - מראש הנקרה ועד לסוריה. לטענת הגורמים, הפעולה של ישראל גם לא תמנע מלוחמי הארגון לפלוש לגליל בעימות הבא עם צה"ל.

הוחלט להגיב. נסראללה (AP)

גם אירן מצידה התייחסה לפעולה המיוחסת לישראל. בטהרן הודו כי גנרל ממשמרות המהפכה באירן נהרג באירוע, ואמרו כי הם מחויבים להגיב "על התוקפנות הישראלית". באתר חדשות אירני נכתב כי "בעקבות המתקפה הציונית נגד ההתנגדות בסוריה, גנרל אללהדאדי, מפקד לשעבר של בריגדת סרולה במשמרות המהפכה, נרצח לצד ג'יהאד מורנייה ושלושה נוספים, שנסעו איתם במכונית". בכיר אירני הוסיף כי "ההתנגדות תגיב בכוח, בזמן ובמקום המתאים על התקפת של היישות הטרוריסטית".